2019/08/24 - شنبه 2 شهريور 1398
2019/08/24 - شنبه 2 شهريور 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر

در صبح پانزدهمین روز از مردادماه؛
هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است

شهرنوشت: شاخص کیفیت هوا با عدد 101 نشان می دهد که هوای تهران در صبح پانزدهمین روز از مردادماه برای گروه های حساس ناسالم است. 

هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است
1398/5/15 10:45:0|print

به گزارش شهرنوشت، براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران پیش بینی های انجام شده نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در روز جاری (سه شنبه، 15 مرداد 98) نسبت به روز پیشین است و برای برخی ساعات وزش باد انتظار می رود که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت. 

رفته رفته با افزایش تابش نور خورشید و دما در طول روز، شرایط برای تولید آلاینده ازن میسر شده و احتمال می رود بین ساعات 2 الی 6 بعدازظهر سه شنبه افزایش نسبی در غلظت آلاینده مذکور مشاهده شود که به تبع آن کاهش موقتی کیفیت هوا را به همراه خواهد داشت. بر این اساس، افزایش موقتی غلظت آلاینده ها (به ویژه ذرات معلق و آلاینده ازن) در برخی ساعات نیمه تابستان 98 سبب برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا (به ویژه برای گروه های حساس) در اکثر مناطق شهر تهران خواهد شد. با کاهش میزان ناپایداری جوی تا نخستین ساعات روز چهارشنبه، افزایش نسبی غلظت آلاینده ها در صبحگاه شانزدهمین روز از مرداد ماه 98 دور از انتظار نخواهد بود. هرچند با تغییر شرایط جوی در طول روز، بر سرعت وزش باد افزوده شده، به گونه ای که برای بعضی ساعات بعدازظهر، وزش باد نسبتا شدید (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) انتظار می رود که در برخی اوقات افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به همراه خواهد داشت. 

همچنین کاهش جزئی دما و ناپایداری های جوی حاکم در روز چهارشنبه فرآیند شکل گیری آلاینده ازن را محدود کرده و انتظار می رود کاهش نسبی در غلظت این آلاینده (نسبت به روز جاری) مشاهده شود. از این رو، با توجه به احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق در برخی ساعات روز آینده، وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت به طور موقت در شرایط ناسالم به ویژه برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها