2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
مشروح خبر


کارگاه تخصصی و نشست هم اندیشی سرمایه گذاری شهرداری ها و شوراهای مراکز استان ها
کارگاه آموزشی و نشست هم اندیشی شهرداری های کلانشهرها و شوراهای اسلامی مراکز استانهای کشور با موضوع شیوه های نوین سرمایه گذاری و ایجاد منابع پایدار چهارشنبه 13 آذر ماه در تهران برگزار می شود.
کارگاه تخصصی و نشست هم اندیشی سرمایه گذاری شهرداری ها و شوراهای مراکز استان ها
1398/9/12 15:1:0|print

به گزارش شهرنوشت و نقل از روابط عمومی و امور بین الملل مجمع شهرداران کلانشهرها، ایجاد منابع پایدار و نقش شوراها، شیوه های نوین سرمایه گذاری و درآمد پایدار در مقیاس جهانی از مهمترین موضوعات این کارگاه است .

کمال مرادی دبیر کل مجمع شهرداران کلانشهرها و سرپرست مرکز آموزش و پژوهش شورای عالی استانها تصریح کرد : این کارگاه با حضور روسای شوراهای اسلامی مراکز استانها، اعضای هیات امنای مرکز آموزش و پژوهش و روسای کمیسیون های شورایعالی استانها ، معاونین و مدیران اقتصادی و سرمایه گذاری و مدیران کل درآمد شهرداری های مراکز استانها برگزار می شود.

مرادی در ادامه تصریح کرد: در این کارگاه اساتیدی  چون دکتر نصر اصفهانی استاد دانشگاه و پژوهشگر ، دکتر سید مناف هاشمی مشاور شهردار تهران در توسعه منابع پایدار، دکتر بنار مدیر عامل سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران و دکتر آبتن مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری شهر تهران حضور دارند.

سرپرست مرکز آموزش و پژوهش شورایعالی استانها در ادامه با اشاره به اینکه نشست مذکور از طریق سیستم ویدئو کنفرانس پورتال شورای عالی استانها قابل دسترس می باشد اظهار داشت : برنامه زمانبندی برای برگزاری کارگاههای تخصصی و آموزشی در دستور کار این مرکز قرار گرفته است تا تمام ارکان مدیریتی و کارشناسی مدیریت شهری بتوانند از این گونه کارگاهها بهره مند شوند.

مرادی با اشاره به اهمیت ایجاد منابع پایدار در شهرداری ها اظهار داشت : از مهم ترین مسائل شهرداری ها در سرتاسر جهان ایجاد منابع کافی درآمد جهت تامین هزینه خدمات ارائه شده می باشد از این جهت  كسب درآمدهای پایدار باید به اولویت اصلی شهرداری ها تبدیل شود.

وی در ادامه تصریح کرد: درصد قابل توجهی از درآمد شهرداری ها از طریق فروش تراکم و صدور پروانه ساخت حاصل شده  و در دوره های رکود  مانند هم اکنون این درآمد به کمترین حالت خود می رسد.