2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
مشروح خبر

شهردار منطقه یک :
تردد معلولین در شمال تهران مناسب سازی می شود
با هدف فراهم سازی تردد ایمن و با سهولت برای کم توانان جسمی و حرکتی بیش از 10 نقطه از منطقه با اجرای طرح مناسب سازی عمرانی برای معلولین، در حال ساماندهی است .
تردد معلولین در شمال تهران مناسب سازی می شود
1398/9/12 14:17:0|print

به گزارش شهرنوشت و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار منطقه يك با اعلام خبر فوق اظهار داشت : برای تردد ایمن و توام با سهولت معلولان و کم توانان جسمی و حرکتی در معابر شهری در هر ناحیه از نواحی ده گانه شمال تهران معبر، بوستان و سرای محله انتخاب و فعالیت مناسب سازی و عمرانی در آنها در حال اجرا ست .

وی گفت: در حال حاضر پیاده رو خیابان طاهری در محدوده ناحیه ۲ حدفاصل خیابان شهید فلاحی تا تقاطع جاودان و بوستان پردیس در خیابان پورابتهاج نرسیده به تقاطع آجودانیه با نصب نرده، رمپ گذاری، اجرای سرویس بهداشتی و آبخوری ساماندهی شده است.
موسوی افزود: بلوار صبا از خیابان شریعتی تا خیابان فاطمیه نیز که بدلیل وجود ایستگاه مترو قیطریه  محل تردد بیشتر شهروندان است بر اساس ضوابط ویژه تردد معلولین و نابینایان در حال مناسب سازی ، ترمیم و اصلاح است که تا پایان آذر به اتمام می رسد.
شهردار منطقه یک با اشاره به اقدامات در حال اجرا در ساختمان های منطقه یک نیز گفت: ساختمان شماره ۲ منطقه در بخش اداری پارکینگ شهید همت در میدان تجریش ، سرای محله زعفرانیه در بوستان ریحانه ، ساختمان ناحیه ۷ منطقه یک و  سرای محله حکمت در ناحیه ۸ نیز با همسطح سازی ورودی ها، اصلاح آسانسورها، نصب نرده در رمپ و پله ها ، اصلاح سرویس بهداشتی ، نصب تابلوی پارکینگ خودروی معلولین و اجرای ضوابط حرکتی در راهروها، در حال اتمام است.
وی ساماندهی بوستان ها را نیز اقدام دیگری دانست و گفت: بوستان باغستان در ناحیه ۶ منطقه یک و بوستان۲۲ بهمن در محله اراج نیز در حال ساماندهی است تا تردد معلولین با ایمنی و سهولت بیشتر در آنها انجام شود که می توان به نصب ست ورزشی، اصلاح سرویس های بهداشتی و اجرای رمپ و نرده گذاری ها اشاره کرد.