2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
مشروح خبر

هاشمی در جمع خبرنگاران:
شهرداری و شورا وظیفه خود برای توسعه حمل و نقل عمومی را انجام دادند/شهردار تهران زیر بار تعدیل نیرو نمی رود

شهرنوشت: رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت که در حوزه توسعه حمل و نقل عمومی شهرداری و شورای شهر وظیفه خود را انجام داده اند، زیرا بر اساس قانون ۵۰ درصد سهم توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی به عهده شهرداری و ۵۰ درصد دیگر به عهده دولت است.

شهرداری و شورا وظیفه خود برای توسعه حمل و نقل عمومی را انجام دادند/شهردار تهران زیر بار تعدیل نیرو نمی رود
1398/9/12 12:2:0|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، محسن هاشمی رفسنجانی در حاشیه صد و هشتادمین جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران در تشریح مصوبات امروز اظهار کرد : امروز تمام زمان صحن شورا به بررسی سیاست‌های الزام بودجه ۹۹ شهرداری تهران گذشت، عده ای از اعضا در کمیسیون تلفیق اعلام کردند که نظرات آن‌ها در سیاست‌های الزام بودجه سال ۹۹ لحاظ نشده به همین دلیل اعضای شورای شهر پیشنهاد‌هایی را ارائه کردند که تعداد این پیشنهاد‌ها نزدیک به ۴٠ پیشنهاد بود که تعدادی از آن‌ها به صورت جمع بندی در صحن شورا ارائه شد و ۶۰ درصد آن‌ها به تصویب رسید و ۴۰ درصد دیگر آن‌ها پس گرفته شد.

وی درباره اخرین اقدامات انجام شده جهت توسعه حمل و نقل عمومی گفت: در حوزه توسعه حمل و نقل عمومی باید اعلام کنم که شهرداری و شورای شهر وظیفه خود را انجام داده اند، زیرا بر اساس قانون ۵۰ درصد سهم توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی به عهده شهرداری و ۵۰ درصد دیگر به عهده دولت است.

جلسه امروز با معاون اول رئیس جمهور به دلیل ناهماهنگی ها برگزار نمی شود

رییس شورای شهر تهران با تاکید بر این که وظیفه شهرداری احداث و تکمیل زیرساخت‌های توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی است، اضافه کرد: به عنوان مثال در حوزه مترو توسعه و تجهیز زیرساخت‌ها انجام شده و تنها بحث ورود واگن به ناوگان است که باید از سوی دولت انجام شود. البته تا به حال در این باره قصد برگزاری جلساتی را با آقای جهانگیری داشتیم که این امر به دلیل عدم حضور سایر مسئولان دولتی مرتبط محقق نشده است.

هاشمی ادامه داد: به منظور سیاست گذاری جهت توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی امروز ساعت ۱۱ با آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور جلسه‌ای داشتم که بنا به دلایل و ناهماهنگی‌هایی این جلسه برگزار نشد.

 

وی با تاکید بر عقب ماندگی در بخش توسعه اتوبوسرانی گفت: جهت توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی با بانک های شهر و کشاوری قراردادی امضا شده و امیدواریم هر چه سریع‌تر شاهد توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی باشیم.

هاشمی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که با وجود ناهماهنگی بین دولت جهت تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی چرا شهرداری تهران قول افتتاح ماهیانه ایستگاه مترو را به شهروندان می‌دهد، گفت: این قول پابرجا است و ۳ ایستگاه مترو در دست افتتاح است.

رئیس شورای شهر تهران در واکنش به تعلل در ارائه لایحه اصلاح ساختار از سوی شهرداری تهران توضیح داد: زمانی که صحبت از اصلاح ساختار می‌شود می‌توان به چابکسازی و یا تعدیل نیروی آن اشاره کرد که ۲ برداشت متفاوت از هم است، باید بدانیم که همواره تعدیل نیرو در شهرداری کار سختی بوده و شهردار تهران نیز علاقه‌ای به تعدیل نیرو ندارد و زیر بار آن نمی‌رود، اصلاح ساختار نیاز به شجاعت دارد.

رئیس شورای شهر تهران درباره انتشار بوی نامطبوع در پایتخت با تاکید بر این که معلوم نیست منشا این بو چیست، افزود: با بررسی جزئیات، علل انتشار بوی نامطبوع در تهران را به خانم نوری رئیس کمیسون سلامت محیط زیست و خدمات شهری سپردیم.