2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
مشروح خبر

علی امام خبر داد
نصب 4 دستگاه آسانسور در ایستگاه های بسیج و محمدیه/اسامی ایستگاه هایی که تا پایان سال به آسانسور مجهز می شوند

شهرنوشت: مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه از نصب 4 دستگاه آسانسور در ایستگاه های بسیج و محمدیه همزمان با روز جهانی معلولان (12 آذرماه) خبر داد.

نصب 4 دستگاه آسانسور در ایستگاه های بسیج و محمدیه/اسامی ایستگاه هایی که تا پایان سال به آسانسور مجهز می شوند
1398/9/12 11:28:0|print

علی امام در گفت و گو با خبرنگار شهرنوشت با بیان اینکه طبق قولی که به شهروندان داده ایم، قرار شد تا ایستگاه هایی که افتتاح می شوند نهایت در بازه زمانی 3 ماهه مجهز به آسانسور شوند، گفت: ایستگاه های بسیج و محمدیه در اوایل مهرماه افتتاح شدند و امروز همزمان با روز جهانی معلولان 4 دستگاه آسانسور در این ایستگاه ها نصب خواهد شد. 

وی با اشاره به برگزاری مناقصه برای نصب و راه اندازی 48 دستگاه آسانسور در ایستگاه های متروی تهران تصریح کرد: تا یک ماه آینده نتیجه مناقصه مشخص خواهد شد و پس از آن تلاش می کنیم تا پایان سال تمام اقدامات مربوط به نصب و راه اندازی آسانسورها انجام شود. 

وی با بیان اینکه هزینه هر آسانسور به طور میانگین بین 600 تا 700 میلیون تومان است، اضافه کرد: حدود 3 میلیارد تومان برای 4 آسانسوری که امروز در ایستگاه های بسیج و محمدیه نصب می شوند، هزینه شده است، ظرفیت هر یک از این آسانسورها هم 16 نفره است. 

وی در پاسخ به این سوال که آیا اولویتی در خصوص نصب آسانسور در خطوط وجود دارد، تصریح کرد: خطوط 3 و 4 به دلیل اینکه سال ها پیش افتتاح شدند و خطوط 6 و 7 به این دلیل که به شهروندان قول داده ایم در بازه زمانی 3 ماهه پس از افتتاح به آسانسور مجهز شوند، در اولویت قرار دارند. 

امام با اشاره به اسامی ایستگاه هایی که قرار است تا پایان سال به آسانسور مجهز شوند، گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، ایستگاه های نعمت آباد، آزادگان، شهرک شریعتی، زمزم، جوادیه، فاطمی، سهروردی، صیاد شیرازی، شهرآفتاب، شهید بهشتی (ضلع جنوب شرقی)، پایانه 1 و 2 فرودگاه مهرآباد، پایانه 4 و 6 فرودگاه مهرآباد، میدان آزادی، شادمان و انقلاب تا پایان سال مجهز به آسانسور خواهند شد. 

وی در پایان از افتتاح ایستگاه مولوی واقع در خط 7 در آذرماه امسال خبر داد.