2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
مشروح خبر


تشریح اقدامات ویژه منطقه 21 به مناسبت "روز جهانی معلولین"

همزمان با "روز جهانی معلولین"، شهردار منطقه21 از اجرای ویژه برنامه های فرهنگی، آموزشی و سلامت-محور در سرای محله ها؛ مناسب سازي و همسطح سازي پل ها و مسيرهاي منتهي به ايستگاه هاي اتوبوس و همچنین بهسازی معابر اصلی و بوستان های شاخص جهت عبور ایمن توان یابان خبر داد.

تشریح اقدامات ویژه منطقه 21 به مناسبت روز جهانی معلولین
1398/9/12 10:48:0|print

به گزارش شهرنوشت و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه21، رحمانی شهردار ورودی غربی پایتخت با بیان خبر فوق گفت: یکی از رویکردهای مدیریت جدید شهری کلانشهر تهران، رسیدگی به دغدغه‌ها، مشکلات و مسائل معلولان است که بر این اساس و باتوجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تشکیل "کانون معلولان" نسبت به شناسایی نیازهای این قشر از جامعه اقدام شده است.
وی همچنین افزود: در همین راستا و به مناسبت هفته معلولین، "ویژه برنامه های فرهنگی، آموزشی و سلامت-محور" با همکاری اعضای کانون های مذکور، خانه های سلامت محله ها و سازمان های مردم نهاد از روز شنبه نهم لغایت پانزدهم آذر ماه در سطح منطقه برگزار می شود.
شهردار منطقه21 در ادامه تاکید کرد: "مناسب سازي و همسطح سازي" پل ها و مسيرهاي منتهي به ايستگاه هاي اتوبوس در ورودي غربي پايتخت به منظور تسهيل در تردد جانبازان، سالمندان و معلولان جسمي-حرکتي توسط حوزه حمل ونقل و ترافیک منطقه21 انجام شده است.
این مقام مسئول با اشاره به اينکه امکانات حمل ونقل عمومي شهري مي بايست جهت استفاده سالمندان، معلولين و جانبازان مناسب سازي شود، گفت: در همين راستا همسطح سازي و رفع اختلاف سطح، رفع زوائد فيزيکي معابر، ترميم مسير تردد توان یابان با کفپوش هاي بتني و مناسب سازي ايستگاه هاي حمل ونقل عمومي، از جمله اقداماتی است که به منظور ایمنی و رفاه حال هرچه بیشتر شهروندان توان یاب انجام گرفته است.
رحمانی با بیان اینکه در حوزه فنی و عمرانی نیز اقدامات قابل توجهی صورت گرفته، یادآور شد: احداث و ترميم مسير تردد نابينايان با کفپوش هاي شياردار، اصلاح رمپ های ورودی بوستان ها، جانمایی و نصب نیمکت های ویژه معلولین و همچنین مناسب سازی سرویس های بهداشتی بوستان ها، از دیگر اقدامات اجرایی شهرداری منطقه21 در راستای جلب رضایت و تامین آسایش توان یابان است.