2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
مشروح خبر

فراهانی تاکید کرد
لزوم توجه به اجرای ماده ۴ قانون حمایت از حقوق معلولان در صدور پروانه و پایان کار ساختمانی

شهرنوشت: رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران نسبت لزوم توجه به اجرای ماده ۴ قانون حمایت از حقوق معلولان در صدور پروانه و پایان کار ساختمان ها واکنش نشان داد.

لزوم توجه به اجرای ماده ۴ قانون حمایت از حقوق معلولان در صدور پروانه و پایان کار ساختمانی
1398/9/12 10:20:0|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، مجید فراهانی در صد و هشتادمین جلسه شورای شهر با اشاره به گرامیداشت معلولین طی تذکری که تقدیم هیات رئیسه شد، عنوان کرد: عدم تحقق دسترس پذیری شهر برای معلولان عزیز،سبب شده است تا این گروه از شهروندان از حق زندگی در شهر به صورت کامل برخوردار نباشند، در این شرایط هرچه میزان معلولیت جسمی و حرکتی عزیزان بیشتر باشد، مشکلاتشان برای رفت و آمد و کار و زندگی در سطح محله و شهر بیشتر می شود.

فراهانی تاکید کرد: در چنین شرایطی فراهم کردن دسترسی، حمل و نقل آسان برای رتق و فتق امور تحصیلی، درمانی و نیازهای حیاتی این عزیزان کمترین خدمتی است که شهرداری از طریق دسترس پذیر کردن شهر و تسهیل استفاده این عزیزان از شبکه حمل و نقل عمومی باید ارائه کند.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: بر اساس ماده 4 قانون حمایت از حقوق معلولان شهرداری ها مکلفند، صدور پروانه احداث،بازسازی و پایان کار برای تمامی ساختمان ها و اماکن با کاربری عمومی از جمله مجتمع های مسکونی، تجاری، اداری، درمانی، آموزشی را به رعایت ضوابط و استانداردهای مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و اصلاحات پس از آن در مورد دسترس پذیری افراد دارای معلولیت توسط مجری،مشروط کنند.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران افزود: امری که اگر در صدور پروانه های ساختمانی و پایان کار مورد توجه شهرداری قرار گیرد و شهرداری به وظیفه قانونی خود در این زمینه عمل کند بدون شک زمینه ساز بهبود و ارتقاء سطح دسترس پذیری معلولان در تهران خواهد شد.

فراهانی گفت: بر همین اساس اینجانب به عنوان نماینده مردم شریف تهران در اجرای بند 3 ماده 71 قانون شوراهای اسلامی کشور،درباره «لزوم توجه به اجرای ماده 4 قانون حمایت از حقوق معلولان در صدور پروانه و پایان کار ساختمان ها» به شهرداری تهران تذکر می دهم و انتظار دارم شهرداری بیش از پیش به مساله دسترس پذیری شهر و خدمت به معلولان توجه کند تا حق این عزیزان به شهر مطلوب تر و بهتر از گذشته ادا شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم با اقدام به موقع، موثر و اهتمام شهردار تهران شاهد توجه بیش از پیش به دسترس پذیرکردن تهران برای زندگی همه شهروندان به ویژه معلولان عزیز باشیم.