2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
مشروح خبر

معاون خدمات شهری شهرداری تهران اعلام کرد
اتمام مرحله چهارم طرح مناسب سازی بوستان ها در مناطق 22گانه؛ پایان اسفندماه 98
معاون خدمات شهری شهرداری تهران از مناسب سازی 22 بوستان در سطح مناطق 22گانه شهر تهران برای استفاده معلولان و توان یابان خبر داد و گفت: مناسب سازی بوستانها در دو مرحله به پایان رسیده و مرحله سوم نیز که شامل 22بوستان دیگر است، روز 12آذرماه امسال مصادف با روز جهانی معلولان برای استفاده معلولان عزیز مناسب سازی شده است.
اتمام مرحله چهارم طرح مناسب سازی بوستان ها در مناطق 22گانه؛ پایان اسفندماه 98
1398/9/11 14:12:0|print

به گزارش شهرنوشت و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، مجتبی یزدانی در تشریح اقدامات صورت گرفته این معاونت در خصوص 12 آذرماه  روز جهانی معلولان گفت: در حال حاضر طرح مناسب سازی بوستانها در دو مرحله به پایان رسیده و مرحله سوم نیز که شامل 22بوستان دیگر است، روز 12 آذرماه امسال مصادف با روز جهانی معلولان برای استفاده معلولان عزیز مناسب سازی شده است.

یزدانی در ادامه به اقدامات صورت گرفته در این بوستان ها پرداخت و گفت: در این طرح ورودي بوستان‌ها، مسيرهاي تردد، دسترسي به فضاهاي ورزشي و بازي ، دسترسی به آبخوری‌ها ، نیمکت‌ها و سایر امکانات و تجهیزات پارکی، سرويس‌هاي بهداشتي ، نمازخانه و ساختمان اداري برای استفاده معلولان عزیز پیش بینی و مناسب سازی می شود.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران تاکید کرد: شهرداری تهران اهتمام ویژه ای برای مناسب سازی بوستان ها برای تسهیل در تردد توان یابان عزیز دارد و با تلاش ها و پیگیری های این معاونت و همت مناطق 22گانه مرحله چهارم مناسب سازی بوستان ها تا پایان اسفندماه سال جاری به اتمام خواهد رسید و طی آن 44 بوستان دیگر نیز مناسب سازی خواهد شد.

یزدانی خاطرنشان کرد:طرح مناسب سازی بوستان ها در مرحله چهارم از تیر ماه سال جاری به اجرا در آمده است که در این طرح، هر منطقه دو بوستان را جهت استفاده معلولان و کم توانان ، مناسب سازی می کند.

وی تاکید کرد: با تدابیر صورت گرفته، عمليات مناسب‌سازي بوستانها باید در تمامی بوستان های جدید الاحداث پیش از افتتاح نیز اجرایی گردد.

یزدانی در ادامه به اقدامات سازمان میادین و میوه و تره بار پرداخت و گفت: به همین مناسبت سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران در نظر دارد تا به شکل همزمان از 22 میدان و بازاری که برای توان یابان اعم از معلولان و جانبازان مناسب سازی شده اند، بهره برداری کند.

یزدانی با ذکر این نکته که در این 22 میدان  و بازار میوه و تره بار نسبت به استانداردسازی فضاهای موجود به منظور امکان استفاده آسان و ایمن افراد کم توان اقدام شده است، خاطرنشان کرد: در سال جاری، تعداد 22 میدان و بازار میوه و تره بار با توجه به استانداردهای تعریف شده برای استفاده معلولان و جانبازان مناسب سازی شده اند که از این تعداد 7 میدان و بازار مناسب سازی شده در شرق تهران، 7 محل در غرب، یک محل در شمال تهران، 4 محل در جنوب تهران و 3 محل در مرکز پایتخت قرار دارند. به گفته یزدانی، علاوه بر مناسب سازی میادین و بازارهای مذکور، بلافاصله استانداردسازی 41 میدان و بازار دیگر نیز آغاز خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران به تحویل و بهره برداری از  2 پروژه مبلمان شهری در حوزه توان یابان به مناسبت 12 آذرماه روز جهانی معلولان پرداخت و گفت: تحویل 15 مجموعه بازی ویژه کودکان توان یاب ،110 مجموعه تندرستی ویژه افراد توان یاب(بزرگسالان)، توزیع 22 مجموعه تندرستی 6 تایی در فاز اول به مناطق 22گانه تا 12آذرماه 98 و افتتاح پروژه مجموعه فوتبال کانادین (ویژه افراد کانادین – قطع پا) در بوستان لاله واقع در منطقه 6 از جمله اقدامات سازمان زیباسازی به این مناسبت می باشد.

یزدانی به مناسب سازی مجتمع عروجیان در بهشت زهرا(س) برای تردد معلولان اشاره کرد و در ادامه گفت: اصلاح هندسی رمپ و لوپ ورودی و خروجی این مجتمع جهت تسهیل در تردد توان یابان اعم از معلولان، جانبازان و سالمندان عزیز به انجام رسیده است، همچنین در این مجتمع محلی برای ارائه ویلچر به شکل رایگان به معلولان و سالخوردگان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این که اصلاح هندسی ورودی و خروجی حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) نیز مناسب سازی شده است و در این مکان نیز ویلچر رایگان به شهروندان و معلولان عزیز ارائه می شود، تصریح کرد: همچنین مناسب سازی ورودی و خروجی و رمپ و لوپ ها در قطعات جدید بهشت زهرا(س) نیز برای تردد معلولان و کم توانان به انجام رسیده است.