2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
مشروح خبر

به مناسبت گرامیداشت هفته معلولان صورت گرفت؛
تشریح ویژه برنامه های فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و سلامت محور منطقه 10
شهردار منطقه 10 از اجرای ویژه برنامه های گرامیداشت هفته معلولان با شعار "ارتقای مشارکت افراد دارای معلولیت، برای رهبری امور و تصمیم گیری" از نهم تا پانزدهم آذرماه سال جاری در سطح منطقه خبر داد.
تشریح ویژه برنامه های فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و سلامت محور منطقه 10
1398/9/11 14:4:0|print

به گزارش شهرنوشت و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 10، حسین بحیرائی با تاکید بر لزوم آگاه سازی جامعه در خصوص توجه به افراد دارای معلولیت افزود: تقویت روحیه، توانمندسازی و رسیدگی به مشکلات و مسائل آنان یکی از دغدغه های مدیریت شهری در منطقه است که مستلزم همکاری جدی و همه جانبه تمامی دستگاه های ذیربط است.

بحیرائی با اشاره به تحقق فرصت ها، عدالت اجتماعی و دسترسی برابر به منظور شکوفایی استعداد افراد داری معلولیت و ایجاد جامعه فعال و پویا و دور از تبعیض بیان کرد: بر اساس شیوه نامه ابلاغی از سوی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و به مناسبت هفته گرامیداشت معلولان با همکاری مراکز ذیربط  و ده ها برنامه در قالب اجرای برنامه های فرهنگی، همایش، ویژه برنامه دوشنبه ورزشی با اجرای برنامه هایی از قبیل طراحی ورزش، برپایی میز خدمت، اجرای بازی، برپایی غرفه های سرگرمی و آموزشی، بازدید از منازل، مدارس و مراکز نگهداری از افراد دارای معلولیت، برپایی نمایشگاه دستاوردهای اعضای کانون، تکمیل و توسعه کانون معلولان، چهارشنبه های معلولان با اجرای بازی های نشاط آور، سینما سلامت، ارائه خدمات سلامت محور، نشست های کانون معلولان و ... برگزار خواهد شد.

وی در ادامه یادآور شد: با مشارکت انجمن خانواده ناشنوایان ایران به منظور تسلط پرسنل شهرداری تهران به زبان اشاره و افزایش پاسخگویی پرسنل به خانواده ناشنوایان کارگاه آموزشی زبان اشاره به صورت خصوصی ویژه 10 نفر از پرسنل و کارگاه آموزشی با موضوع نحوه تعامل و ارتباط مطلوب با افراد دارای معلولیت ویژه رانندگان سامانه حمل و نقل شهری نیز اجرایی می شود.

بحیرائی در خاتمه گفت: به منظور افزایش تعامل و ارتباط موثر شهروندان با استفاده از ظرفیت های موجود کارگاه ها و کلاس های آموزشی سلامت محور با حضور افراد دارای معلولیت و شهروندان در سرای محلات و مراکز تحت پوشش منطقه برگزار خواهد شد.