2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
مشروح خبر


اختلاف 2 تا 20 هزار تومانی قیمت ماهی در میادین میوه و تره بار با میانگین سطح شهر

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار با اعلام اینکه تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا با وجود کاهش قدرت خرید مردم، مصرف ماهی از سبد خرید شهروندان حذف نشود و همچنان شاهد حفظ ماهی در سفره خانواده‌ها باشیم، گفت: سعی کرده‌ایم تا قیمت انواع ماهی در میادین میوه و تره بار را به مراتب پایین‌تر از میانگین قیمت سطح شهر نگه داریم.

اختلاف 2 تا 20 هزار تومانی قیمت ماهی در میادین میوه و تره بار با میانگین سطح شهر
1398/9/10 9:42:0|print

به گزارش شهرنوشت و به نقل از وابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سید سعید راد با اشاره به اینکه سرانه مصرف ماهی در بسیاری از کشورهای جهان بیش از 20 کیلوگرم در سال است در صورتی که این میزان در ایران، سالانه بالغ بر 8 کیلوگرم است که البته سرانه مصرف ماهی در تهران از این عدد نیز کمتر است.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت‌ها باعث کاهش سهم این ماده پروتئینی با ارزش در سبد خانوارهای شهری شده است، تأکید کرد: با این وجود و به منظور امکان خرید ماهی توسط شهروندان، قیمت بسیاری از انواع آبزیان در میادین میوه و تره بار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ثابت نگه داشته شده و حتی در مواردی کاهش یافته است.

گفتنی است در حال حاضر هر کیلوگرم انواع ماهی از جمله قزل آلا، شیر، کپور، حلوا، سفید و شوریده در میادین میوه و تره بار بین 2 هزار تومان تا 20 هزار تومان پایین‌تر از میانگین قیمت‌های سطح شهر عرضه می‌شود.