2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
مشروح خبر

حناچی در حاشیه نشست روز جهانی افراد دارای معلولیت مطرح کرد
تلاش برای نصب ۴٠ دستگاه آسانسور در ایستگاه های مترو/تشریح اولویت های شهرداری برای مناسب سازی فضاهای عمومی و ساختمان ها

شهرنوشت: شهردار تهران اولویت های مدیریت شهری پایتخت در خصوص مناسب سازی فضاهای عمومی و ساختمان ها را تشریح کرد. 

تلاش برای نصب ۴٠ دستگاه آسانسور در ایستگاه های مترو/تشریح اولویت های شهرداری برای مناسب سازی فضاهای عمومی و ساختمان ها
1398/9/9 21:37:0|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، پیروز حناچی در حاشیه نشست روز جهانی افراد دارای معلولیت که عصر امروز در برج میلاد برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران درباره اقدامات شهرداری تهران برای معلولان گفت: برنامه ما این است که در درجه اول کلیه محیط های عمومی و پرتردد را برای معلولان مناسب سازی کنیم، از جمله این اقدامات پیگیری نصب آسانسور در 40 ایستگاه مترو است. همچنین تا ضوابط مناسب سازی رعایت نشود، هیچ بوستانی افتتاح نمی شود. در مرحله بعد تلاش می کنیم مجتمع های مسکونی با جمعیت بالا مناسب سازی شوند.
وی درباره کمبود خودروهای مخصوص معلولان نیز عنوان کرد: درست است که سرویس حمل و نقل به اندازه کافی نیست، اما اگر مناسب سازی در ایستگاه های مترو، اتوبوس ها، معابر و پیاده روها انجام شود، دیگر تعداد محدودی از افراد دارای معلولیت نیاز به سرویس خواهند داشت.
شهردار تهران در پاسخ به این سوال که تعدادی از معلولان برای حضور در مراسم امروز در برج میلاد مشکل داشتند، گفت: از این جزئیات اطلاع ندارم اما برج میلاد برای دسترسی معلولان آماده شده است البته سه تا پنج درصد افرادی که اینجا حاضر می شوند دارای معلولیت هستند. در این سالن حدود 2 هزار عزیز معلول حضور دارند و طبیعی است مشکل برای ترددشان ایجاد شده باشد.