2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
مشروح خبر

مختاری خبر داد
بهره برداری از 1300 هکتار جنگل کاری در اسفند ماه امسال/کاشت هزار اصله درخت کهنسال در محور ولیعصر(عج)

شهرنوشت: مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران با اشاره به آغاز اجرای طرح هزار و 300 هکتار جنگل کاری در کمربند پیرامونی شهر تهران گفت: این طرح در 5 نقطه، 15 اسفند ماه امسال مورد بهره برداری قرار می گیرد.

بهره برداری از 1300 هکتار جنگل کاری در اسفند ماه امسال/کاشت هزار اصله درخت کهنسال در محور ولیعصر(عج)
1398/9/9 10:50:0|print

علی محمد مختاری در گفت و گو با خبرنگار شهرنوشت با بیان اینکه سال گذشته هزار و 250 هکتار در تهران جنگل کاری انجام شد، اظهار کرد: امسال هزار و 300 هکتار جنگل کاری در شهر تهران انجام می شود که روند آن هم اکنون آغاز شده است، این طرح 15 اسفند ماه امسال در قالب کمربند سبز پیرامون شهر تهران مورد بهره برداری قرار می گیرد.

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران با اشاره به موقعیت جغرافیایی محل جنگل کاری ها اضافه کرد: در حال حاضر، در دامنه جنوبی البرز، در شرق تهران (منطقه خجیر)، جنوب شرقی تهران (بزرگراه بسیج) و ...، در حدود 5 نقطه طرح کمربند سبز شهر تهران در حال اجراست.

وی درباره آخرین وضعیت درختکاری در محدوده فرودگاه امام خمینی (ره) توضیح داد: براساس دستور شهردار تهران از پل فرودگاه تا صحن حرم مطهر امام خمینی (ره) درختکاری انجام شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده در خصوص درختان خیابان ولیعصر (عج) عنوان کرد: کاشت هزار اصله درخت در خیابان ولیعصر(عج) در دستور کار قرار گرفته است. از یک ماه آینده تا 15 اسفند ماه نیز اقدامات مربوط به کاشت این هزار اصله درخت کهنسال که بن آن بالای 50 سانتی متر است؛ انجام می شود.

مختاری با بیان اینکه کاشت درختان مثمر نیز پیگیری می شود، تصریح کرد: امسال در بخشنامه ای اعلام کردیم که علاوه بر کاشت درختان غیرمثمر در پارک های فرامنطقه ای و منازل شهروندان گونه های مثمر کاشته شود.

وی با اشاره به اینکه نوع درختان میوه به مناطق اعلام شده است، افزود: درختان خرمالو، گیلاس، سیب، زیتون (در شرق و جنوب غرب تهران) مواردی هستند که امکان کاشت آن ها در شهر تهران وجود دارد.