2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
مشروح خبر

گلپایگانی تاکید کرد
رویکرد همسوی شهرداری و ارتش در موضوع پادگان 06/حفظ بناهای 100 ساله پادگان

شهرنوشت: معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران آخرین اقدامات صورت گرفته از سوی مدیریت شهری و ارتش برای انتقال پادگان 06 را تشریح کرد. 

رویکرد همسوی شهرداری و ارتش در موضوع پادگان 06/حفظ بناهای 100 ساله پادگان
1398/9/9 9:46:0|print

عبدالرضا گلپایگانی در گفت و گو با خبرنگار شهرنوشت در مورد آخرین وضعیت پادگان 06 اظهار داشت: در حال حاضر، توافق های نهایی میان شهرداری تهران و ارتش صورت گرفته و بر اساس چهارچوب هایی که قبلا اعلام شده بود مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ابلاغ شده است.

وی افزود: مقدمات حقوقی تحویل بخشی که مرتبط با شهرداری تهران است را پیگیری می کنیم. نمایندگان ارتش هم انتظار دارند مقدماتی که منجر به صدور پروانه ساخت می شود طبق مجوز شورای عالی شهرسازی و معماری انجام شود. 

معاون شهردار تهران بیان داشت: بحث تبادل بین ما و ارتش جمهوری اسلامی در حال هماهنگی و انجام است، اما نیاز به زمان بیشتری داریم و در ماه های گذشته هم بحث مفصلی را در این زمینه با ارتش داشته ایم، خوشبختانه رویکرد ارتش در موضوع پادگان 06 با شهرداری تهران همسو است.

گلپایگانی با اشاره به تبدیل پادگان 06 به فضای سبز گفت: قرار است 35 درصد زمین تحویل شهرداری شود تا به پارک عمومی 35 هکتاری تبدیل شود و 15 هکتار دیگر معادل 30 درصد زمین پادگان، به مجتمع اداری، فرهنگی و هتل و قسمتی دیگر به بافت مسکونی تبدیل شود. 

وی عنوان کرد: همچنین، تردد در فضای جایگزین پادگان 06 از سمت بزرگراه شهید صیاد شیرازی توسط یک پل زیرگذر و روگذر سازماندهی و متصل می شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با تاکید براینکه پادگان 06 هویت تاریخی دارد و به بخشی از خاطره شهروندان تبدیل شده است، گفت: در مجموع کل پادگان 06 بخش های میراثی و ارزش طبیعی دارد و سعی بر حفظ آن است. همچنین ساختمان هایی که در این منطقه حدود 100 سال قدمت دارند به عنوان ساختمان های تاریخی و باارزش حفظ خواهند شد.  

به گزارش شهرنوشت، پادگان 06 تهران در شمال شرق و در منطقه پاسداران در مساحتی بالغ بر ۵۲ هکتار واقع شده است که در راستای اجرای قانون انتقال پادگان ها از شهر، طرح انتقال آن نیز در دستورکار قرار گرفت.