2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
مشروح خبر

با هدف ترويج فرهنگ كتابخواني و اهداي كتاب به مناطق محروم برگزار مي‌شود؛
پويش جمع‌آوري كتاب در گذرگاه‌هاي فرهنگي متروي تهران
پيشخوان‌هاي پويش جمع‌آوري كتاب در ايستگاه‌هاي منتخب متروي تهران برپا مي شود.
پويش جمع‌آوري كتاب در گذرگاه‌هاي فرهنگي متروي تهران
1398/9/6 17:26:0|print

به گزارش شهرنوشت و به نقل از مديريت ارتباطات و امور بين الملل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه، پيشخوان جمع‌آوري كتاب در پنج ايستگاه تقاطعي و پرتردد متروي تهران به صورت آزمايشي مستقر مي شود.

بر اساس اين گزارش شركت بهره برداري متروي تهران در سال جاري تمركز خود را بر روي ترويج فرهنگ مطالعه و گسترش كتابخواني در ميان مسافران مترو قرار داده است. در ادامه اين فعاليت‌هاي فرهنگي در زمينه كتاب و كتابخواني و در راستاي اجراي شعار "مترو، كتابخانه‌اي به وسعت يك شهر"، پويش جمع آوري كتاب به همت معاونت امور فرهنگي و اجتماعي شركت و با مشاركت و همكاري معاونت توسعه روستايي رياست جمهوري در گذرگاه‌هاي فرهنگي متروي تهران برگزار مي‌شود.

هدف از اجراي اين پويش فرهنگي اهداي كتاب به مناطق محروم و ترويج فرهنگ كتابخواني است. به همين منظور با توجه به ظرفيت مناسب متروي تهران جهت برگزاري اين طرح، ايستگاه هاي تهران(صادقيه)، ميدان آزادي، تئاترشهر، دروازه شميران و شهيد بهشتي به عنوان پايگاه‌هاي اهداي كتاب در نظر گرفته شده‌اند.

در حال حاضر اين طرح به صورت آزمايشي برگزار و در صورت استقبال مسافران، اين پويش در ايستگاه‌هاي ديگر نيز اجرا مي شود.

گفتني است، پويش فرهنگي جمع‌آوري كتاب از 5 الي 11 آذر ماه سال جاري به مدت هفت روز و از ساعت 10 الي 17 آماده دريافت كتاب از سوي مسافران شهر زيرزميني مي‌باشد.