2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
مشروح خبر

حناچی در جمع خبرنگاران:
وعده دولت برای حمایت از ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت در جلسه امروز هیات وزیران/قرارداد پیمانکاران برف روبی پیش از بارش برف بسته شده بود

شهرنوشت: شهردار تهران گفت: امروز قول هایی از دولت در زمینه حمل و نقل عمومی پایتخت گرفتیم که در صورت نهایی شدن اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وعده دولت برای حمایت از ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت در جلسه امروز هیات وزیران/قرارداد پیمانکاران برف روبی پیش از بارش برف بسته شده بود
1398/9/6 16:40:0|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، پیروز حناچی بعدازظهر امروز در حاشیه بازدید از «چهارمین همایش و نمایشگاه ساختمان پایدار، مصرف بهینه انرژی» با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که چرا در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان ها، تحت عنوان مبحث 19 هیچ اتفاقی نیفتاده است، گفت: اتفاق هایی در این زمینه افتاده اما انتظار بیشتری داشتیم. در دهه 70، پنجره یو پی وی سی و شیشه های دو جداره یا محصولاتی با ظرفیت های حرارتی ویژه و متفاوت از روش های سنتی نداشتیم. در حال حاضر اما همه این محصولات در داخل کشور تولید می شود و شرکت هایی هستند که بر روی موتورخانه ها و تاسیسات حرارتی کار می کنند تا مصرف انرژی کاهش یابد.

وی ادامه داد: با این وجود، شرایط ما ایده آل نیست چراکه این موضوع یک فرآیند شامل استفاده از مصالح استاندارد تا نظارت های تکمیلی است که شهرداری ها نقش بزرگی در این زمینه ایفا می کنند. بر این اساس، باید تلاش کنیم مصارف خانگی کاهش یابد.

شهردار تهران درباره برخی اظهارات مبنی بر عدم عقد قرارداد با پیمانکاران مربوط به برف روبی در شهر به دلیل نداشتن اعتبار گفت: مشکل اصلا اعتبار نیست، پیمانکاران انتظار دارند با بالاترین قیمت ها قرارداد ببندند، اما هر قراردادی قیمتی دارد. قرارداد پیمانکاران قبل از بارش برف بسته شده بود.

وی درباره توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی با توجه به افزایش قیمت بنزین و مراجعه بیشتر مردم گفت: اتفاقا امروز در دولت این موضوع بحث شد و طبیعی بود که با افزایش قیمت بنزین مراجعه به حمل و نقل عمومی افزایش یابد. آمارهای ما نشان از افزایش 20 درصدی در این زمینه دارد. ضمن اینکه، تلاش می کنیم در کوتاه مدت چندین دستگاه واگن قطار و اتوبوس وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شود. در همین زمینه، امروز قول هایی هم در دولت گرفتیم که در صورت نهایی شدن اطلاع رسانی خواهیم کرد.