2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
مشروح خبر

گلپایگانی در اختتامیه همایش «ساختمان پایدار و مصرف بهینه انرژی» تاکید کرد
تلاش برای توجه بیشتر معماران به حفظ طبیعت در ساختمان سازی/ سهم ۳۰ درصدی ساختمان ها در مصرف انرژی در تهران
شهرنوشت: معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران در اختتامیه چهارمین همایش و نمایشگاه ساختمان پایدار و مصرف بهینه انرژی بر توجه بیشتر معماران به حفظ طبیعت در ساختمان سازی اشاره کرد.
تلاش برای توجه بیشتر معماران به حفظ طبیعت در ساختمان سازی/ سهم ۳۰ درصدی ساختمان ها در مصرف انرژی در تهران
1398/9/6 15:9:0|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت اختتامیه چهارمین همایش و نمایشگاه ساختمان پایدار و مصرف بهینه انرژی با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران، محمد شکرچی زاده رییس مرکز تحقیقات وزارت راه، مسکن و شهرسازی، فرج الله رجبی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، محسن دلاویز مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و فرزانه صادق مالواجرد معاون شهرسازی و معماری وزرات راه و شهرسازی آغاز شد.

بر اساس این گزارش عبدالرضا گلپایگانی  معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در مراسم افتتاحیه چهارمین همایش و نمایشگاه (ساختمان پایدار‌، مصرف بهینه انرژی) با اشاره به برگزاری این همایش گفت: طی چند روز گذشته در همایش ساختمان پایدار و مصرف بهینه انرژی بر موضوع پایدار سازی ساختمان ها و هم گام سازی آنها با طبیعت تاکید ویژه ای شد.

وی افزود: پنل های مشخصی در کارگاه های این همایش برگزار شد در آنها بر مبحث اصول ساخت و مصرف بهینه انرژی ساختمان تاکید شد.

گلپایگانی با اشاره به موضوع ساخت ساختمان های سبز گفت: باید به موضوع طبیعت توجه ویژه ای داشته باشیم که خوشبختانه در حوزه صنعت ساختمان سازی  این موضوع به یک الگوی مناسب تبدیل شده است. در نقاط مختلف شهر اصول اصلی ساختمان سبز مورد توجه قرار گرفته بود.

گلپایگانی بیان داشت: رویکرد ما در حوزه ساخت و ساز احترام به طبیعت است زیرا احترام به طبیعت تاثیری میگذارد که می توان با آن الودگی شهر را کمتر کرد.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران با اشاره به اینکه مدیریت شهری باید به طبیعت احترام بگذارد، گفت: امروز مصرف انرژی در ساختمان های تهران بین ۳۰ الی ۳۵ درصد است که حدود ۳۰ درصد آلودگی تولید می کند.

وی با اشاره به لغو مصوبه برج باغ ها گفت: لغو این مصوبه باعث شد توجه به بحث طبیعت و باغ ها بیشتر شود.

گلپایگانی با اشاره به برگزاری همایش مصرف بهینه و ساختمان پایدار گفت: این همایش باعث بالا رفتن تجارب مهندسین شده است. 

وی در خاتمه گفت: در این نمایشگاه ۱۲ کارگاه آموزشی برگزار شد که ۷۶ غرفه به همراه ۳۵۰ کارشناس و مهندس در آن شرکت کردند که حدود ۲۵۰۰ نفر از این نمایشگاه بازدید به عمل آوردند.

وی باشاره به لغو مصوبه برج باغ ها گفت: لغو این مصوبه باعث شد تا توجه به بحث طبیعت و باغ ها بیشتر شود.