2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
مشروح خبر

در بازدید از شرکت خودروسازی اسنا یدک عنوان شد
بومی سازی دستگاه فیلتر جاذب دوده اتوبوس‌های دیزلی با عمری نامحدود

شهرنوشت: مدیرعامل شرکت خودروسازی اسنا یدک از بومی سازی فیلترهای جاذب دوده جدید با عمرنامحدود خبر داد و گفت: درحال حاضر ایران جزو معدود کشورهایی است که به توانایی ساخت این فیلتر جاذب دوده جدید دست یافته است.

بومی سازی دستگاه فیلتر جاذب دوده اتوبوس‌های دیزلی با عمری نامحدود
1398/9/6 14:59:0|print

مهدی مرسلی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنوشت، در مورد معایب و عدم کاربرد فیلترهای جاذب دوده قدیمی اتوبوس‌های دیزلی شرکت واحد تهران بیان کرد: سیستم‌های قبلی نیاز به اضافه کردن لیکویید شیمیایی داشتند. با توجه به اعمال تحریم‌ها و شرایط نامطلوب اقتصادی، تأمین این مایع سخت شد. درضمن فیلترهای جاذب دوده قدیمی عمر محدودی نیز داشتند.

وی با بیان اینکه فیلترهای جاذب دوده جدید عمر نامحدودی دارند، تصریح کرد: این دستگاه‌های جدید قابل نظافت و نصب مجدد هستند. درحال حاضر ایران جزو معدود کشورهایی است که به توانایی ساخت این فیلتر جاذب دوده جدید دست یافته است.

مدیرعامل شرکت خودروسازی اسنا یدک بیان کرد: هزینه تولید فیلترهای جاذب دوده جدید نسبت به قدیمی‌ترها بسیار پایین‌تر است چرا که فیلترهای جاذب دوده قدیمی از خارج تأمین و هزینه‌های جانبی بالاتری داشتند. خوشبختانه یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید یک نمونه از دستگاه جاذب فیلتر دوده شده است که با ادامه‌ی این روند، هزینه‌ها بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.

مرسلی با اعلام اینکه قرارداد نصب فیلتر جاذب دوده روی 50 دستگاه اتوبوس دیزلی از شرکت خودمان منقعد شده، گفت: درحال جاضر 20دستگاه اتوبوس دیزلی مجهز به این فیلترهای جاذب دوده شده‌اند که قرار استن روزانه یک تا دو دستگاه اتوبوس دیزلی هم مجهز به این سیستم شوند. در صورت تآیید نهایی قراردادها 700 دستگاه اتوبوس دیزلی به این فیلترها مجهز خواهند شد. همچنین هزینه هر فیلتر جاذب دوده حدود صد میلیون تومان است.