2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
مشروح خبر

مشاور شهردار تهران خبر داد:
تصویب 23 ماده لایحه «درآمدهای پایدار شهرداری ها و دهیاری های کشور» در کمیسیون مشترک

شهرنوشت: مشاور شهردار تهران در امور توسعه منابع پایدار شهرداری از تصویب 23 ماده لایحه «درآمدهای پایدار شهرداری ها و دهیاری های کشور» در کمیسیون مشترک خبر داد و گفت: این لایحه پس از تعطیلات مجلس شورای اسلامی در دستور کار صحن قرار می گیرد. 

تصویب 23 ماده لایحه «درآمدهای پایدار شهرداری ها و دهیاری های کشور» در کمیسیون مشترک
1398/9/5 10:15:0|print


سید مناف هاشمی در حاشیه کمیسیون مشترک لایحه «درآمد پایدار شهرداری ها و دهیاری های کشور» در گفت و گو با خبرنگار شهرنوشت در خصوص آخرین وضعیت این لایحه با اعلام این خبر گفت: 13 ماده پایانی از 23 ماده این لایحه روز گذشته در کمیسیون مشترک بررسی و تصویب شد و پس از تعطیلات مجلس شورای اسلامی در دستور کار صحن قرار می گیرد. 

وی افزود: ماده 12 در خصوص بحث و انتقال املاک است. طبق بررسی ها و تصویب کمیسیون 2 درصد از نقل و انتقالات ساختمان های مسکونی و یک درصد از نقل و انتقالات تجاری به شهرداری های کشور تعلق می گیرد. 

مشاور شهردار تهران در امور توسعه منابع پایدار شهرداری عنوان کرد: در بحث دوازده در هزار ارزش گمرکی کالاهای گمرکی هم اصلاحاتی در نحوه توزیع صورت گرفت. نحوه توزیع آن باید بر اساس نظر وزارت کشور و تصویب هیات دولت انجام می شود که براساس شاخص جمعیت جمع بندی و تصویب شد. 

هاشمی در خصوص ماده 14 این لایحه گفت: در این ماده تمامی بخشودگی ها و معافیت ها حذف شد. حذف این معافیت ها می تواند به معافیت هایی که در ماده 9 لایحه «مالیات بر ارزش افزوده» در نظر گرفته شده است، کمک کند. 

وی با بیان اینکه در ماده 16 پرداخت عوارض و بهای خدمات شهرداری ها و دهیاری ها بررسی شده است، عنوان کرد: در این ماده چنانچه پرداخت قبوض پس از ابلاغ و ارسال به تعویق بیفتد، در 12 ماه مشمول 2 درصد جریمه می شود.