2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
مشروح خبر

شهرداری تهران برگزار می‌کند
مسابقه «تهران به روایت شفاف»، تحلیل داده‌های سامانه شفاف

شهرنوشت: سامانه شفاف مسابقه‌ای با عنوان «تهران به روایت شفاف» برگزار کرده و به شهروندان و پژوهشگران حوزه شهری که بهترین تحلیل از داده‌های این سامانه را ارایه کنند، جایزه می‌دهد.


مسابقه «تهران به روایت شفاف»، تحلیل داده‌های سامانه شفاف
1398/9/5 11:2:0|print

به گزارش شهرنوشت، حالا که بیش از یک سال و نیم از راه‌اندازی سامانه شفاف می‌گذرد، مدیران شهری تصمیم گرفته‌اند تا اطلاعات منتشرشده بر روی این وب‌سایت، از سوی پژوهشگران و علاقه‌مندان به مسائل شهری مورد واکاوی و بررسی قرار گیرد.

شهرداری تهران هم مسابقه تحلیل داده با محوریت داده‌های منتشرشده روی وب‌سایت شفاف را برگزار کرده تا با جلب مشارکت شهروندان در حل مسائل شهری و کمک به تکمیل چرخه شفافیت، ظرفیت داده‌های شفاف و نقاط قوت و ضعف آن برای انجام تحلیل‌های داده‌محور نیز شناسایی شده و زمینه ارتقای کمی و کیفی داده‌های منتشرشده فراهم شود.

علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه تا 30 آذر فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه این مسابقه به آدرس ایمیل competition.shafaf@tehran.ir و شماره فکس 89785376 ارسال کنند. زمان اعلام برگزیدگان هم 23 دی ماه اعلام شده است.

به برگزیدگان مسابقه جوایز نقدی و غیرنقدی اهدا می‌شود. انتشار سه اثر اول برگزیده هیئت داوران در هر بخش در ویژه‌نامه همایش «تجربه شفافیت» که در بین شهرداری‌های کلان‌شهرها و وزارتخانه‌های دولتی توزیع می‌شود و ارائه سه اثر اول برگزیده هیئت داوران در هر بخش در صحن علنی شورای شهر تهران توسط تیم‌های برنده از جوایز غیرنقد این مسابقه است.

همچنین به تیم اول هفت میلیون تومان، تیم دوم پنج میلیون تومان و به تیم سوم سه میلیون تومان جایزه نقدی پرداخت می‌شود.

شهرداری تهران با انتشار جزییات قراردادهای کلان شهرداری، اطلاعات مدیران و کارکنان، اطلاعات پرونده‌های صدور پروانه تخریب و نوسازی، گزارش کامل پژوهش‌های شهرداری و ... حرکت در مسیر شفافیت‌بخشی به عملکرد خود را آغاز کرده است. آن هم در سامانه‌ای که از فروردین سال 1397 کار خود را با انتشار قراردادهای بالای یک میلیارد تومان آغاز کرد.