2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
مشروح خبر

مدیرعامل فاوای شهرداری تهران مطرح کرد
تدوین چارچوب و مقررات برای شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه جمع‌آوری پسماند خشک

شهرنوشت: مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، از پیش بینی طرح جدیدی برای فعالیت‌های شرکت‌های استارتاپی در حوزه جمع آوری پسماند خشک خبر داد و گفت: سعی می‌کنیم فضای کسب و کار برای این شرکت ها ایجاد کنیم تا فضای برد-برد هم برای آنان، هم پیمانکاران قبلی و هم شهروندان شکل بگیرد. 


تدوین چارچوب و مقررات برای شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه جمع‌آوری پسماند خشک
1398/9/9 10:48:0|print

محمد فرجود در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنوشت، با بیان اینکه اقدامات لازم برای یکپارچه‌سازی نرم‌افزارهای فعال در حوزه پسماند انجام شده است، اظهار کرد: سعی می کنیم چارجوبی برای مجموعه‌هایی که می خواهند در حوزه جمع آوری و تفکیک پسماند خشک از منازل فعالیت کنند، تدوین و تعیین کنیم.

وی درباره دلیل اقدام شهرداری برای تعیین چارجوب فعالیت‌های جمع آوری پسماند خشک، توضیح داد: بعضا برخی از این مجموعه‌ها در مناطق مختلف با یکسری مشکلات قانونی مواجه هستند که شاید هم طبیعی بوده، یا شاید در آن مناطق کل پروژه به بخش خصوصی دیگری واگذار شده و تضاد منافع ایجاد شده است. بنابراین سعی می‌کنیم فضای کسب و کاری برای آنان ایجاد کنیم که فضای برد- برد هم برای شرکت ها، هم پیمانکاران قبلی و هم شهروندان باشد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با تاکید بر لزوم ایجاد و وضع برخی مقررات برای فعالیت در حوزه جمع آوری پسماند خشک، گفت: در این زمینه باید مقرراتی وضع شود؛ مثلا هر مجموعه‌ای که پسماند را از شهر جمع آوری می‌کند ملزم به رعایت قوانین زیست محیطی یا الزامات سازمان مدیریت پسماند باشد.

آنطور که فرجود توضیح داده است؛ اقدامات لازم برای انجام این طرح انجام شده و طرح در انتظار تایید مراجع ذیصلاح است تا پس از آن فراخوان منتشر شود و طبق آن پروتکل، شرکت ها طرح‌های خود را ارایه کنند.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، با بیان اینکه این اقدام شهرداری به هیچ عنوان به معنای تصدی گری نیست، گفت: اتفاقا کاری که قرار است انجام شود، برخلاف انحصار و تصدی‌گری است. شهرداری تصدی‌گری نمی‌کند و علاقه‌ای هم به این کار ندارد، بلکه می‌خواهد فضا را برای بخش خصوصی فراهم کند، اما هر تعاملی با بخش خصوصی و هر مشارکتی یکسری قوانین دارد که دو طرف ملزم به رعایت آن هستند.