2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
مشروح خبر

در هجدهمین روز از آبان ماه؛
هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است

شهرنوشت: شاخص کیفیت هوای تهران با نمایش عدد 107، برای گروه های حساس ناسالم است. 

هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است
1398/8/18 11:20:0|print

به گزارش شهرنوشت، پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که در نخستین ساعات صبحگاه روز شنبه (18 آبان 98) با تداوم شرایط جوی پایدار و افزایش تردد خودروها در نخستین روز هفته، غلظت ذرات معلق در اکثر مناطق افزایش پیدا کرده و سبب کاهش کیفیت هوای پایتخت خواهد شد. به‌تدریج با رشد ناپایداری جوی و وزش باد در طی روز، شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم شده و احتمال می‌رود شرایط مطلوب کیفیت هوا را به دنبال داشته باشد. 

در اواخر وقت شنبه با کاهش میزان ناپایداری جوی همراه با افزایش حجم ترافیک، تجمع آلاینده‌ها (به‌ویژه ذرات معلق) در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود؛ اگرچه وزش باد شامگاه شنبه در بهبود نسبی کیفیت هوای شهر تهران مؤثر خواهد بود. 

با کاهش ناپایداری جوی تا نخستین ساعات روز یکشنبه (19 آبان 98)، شرایط برای تجمع موقتی آلاینده‌ها در ساعات اوج ترافیک صبحگاهی مهیا خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در برخی مناطق در شرایط نامطلوب قرار بگیرد. برقراری جو آرام و آسمان صاف در طی روز یکشنبه پراکندگی آلاینده‌ها را محدود کرده و همچنین در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی، بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و به‌تبع آن کیفیت هوا را در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد داد.