2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
مشروح خبر


بازدید تعدادی از اعضای پارلمان شهری از پروژه احداث مجموعه رازی
حسن خلیل آبادی و حجت نظری از اعضای شورای اسلامی شهر تهران از روند تکمیل پروژه احداث مجموعه رازی در منطقه 20 بازدید میدانی به عمل آوردند.
بازدید تعدادی از اعضای پارلمان شهری از پروژه احداث مجموعه رازی
1398/8/18 9:45:0|print

به گزارش شهرنوشت و به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، حسن خلیل آبادی و حجت نظری از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در بازدیدی که با حضور  صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، فرهاد افشار شهردار منطقه 20، سید مجید غمخوار مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق و دیگر مدیران ارشد معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران صورت پذیرفت، آخرین وضعیت بخش های مختلف مجموعه رازی شامل بام سبز، موزه ری، باغ میانی، صحنه نمایش محلی، مجموعه رستوران ها و کافی شاپ ها، کتابخانه و کارگاه های آموزشی، سالن های سینما و سالن تئاتر را مورد بررسی قرار دادند. در جریان این بازدید گزارشی از روند پیشرفت این پروژه ارائه شد و موارد مهمی از قبیل برنامه زمان بندی تکمیل و نحوه بهره برداری از بخش های مختلف این مجموعه فرهنگی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

گفتنی است مجموعه رازی با زیربنای 30500 مترمربع، در جوار برج تاریخی طغرل واقع شده است. ارتفاع ابنیه موجود در این مجموعه با محوریت چشم انداز برج طغرل طراحی شده و معماری آن نیز برگرفته از این اثر تاریخی بر جای مانده از قرن چهارم هجری است. پیشرفت عملیات اجرایی پروژه به مرز 95 درصد رسیده است.