2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
مشروح خبر

میرلوحی در مناظره با معاون مالی قالیباف مطرح کرد
گفتید اصلا بدهی نداریم/مشخص نبود چه تعداد ملک شهرداری در اختیار دیگران است/ غارت ۴ هزار میلیارد تومان از پول شهرداری در دوره گذشته
شهرنوشت: عضو شورای اسلامی شهر تهران در مناظره با معاون مالی شهرداری در دوره مدیریت قالیباف، ضمن پاسخ به برخی ادعاها، از بدهی های به جا مانده از مدیریت قبلی و درآمد ها و املاک نجومی آن گفت.
گفتید اصلا بدهی نداریم/مشخص نبود چه تعداد ملک شهرداری در اختیار دیگران است/ غارت ۴ هزار میلیارد تومان از پول شهرداری در دوره گذشته
1398/8/18 9:22:0|print

به گزارش شهرنوشت؛ سید محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران در مناظره با قدرت الله گودرزی معاون مالی شهرداری تهران در دوره مدیریت محمد باقر قالیباف (که مدتی پیش در خبرگزاری فارس برگزار شد) در خصوص بدهی‌های به جا مانده از مدیریت شهری قبل گفت: در دوره جدید شورای شهر در برنامه سوم مصوب کردیم که گزارش و اطلاعات بدهی های گذشته باید دریافت و مشخص شود. این در حالی است که شما گفتید شهرداری تهران نه تنها بدهی ای ندارد بلکه حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان منابع موجود است که می تواند استفاده کند.

عضو شورای شهر تهران در این مناطره در خصوص درآمدهای نجومی شهرداری تهران در دوره قبل اظهار داشت: باید در جلسه ای با دریافت اطلاعات و اعداد و ارقام مشخص شود که در دوره قبلی چه پولی از ملت دریافت شد و ارزش روز مبلغ ۶ هزار میلیارد تومان سال ۸۴ چقدر است.

میرلوحی بار دیگر با خطاب قرار دادن معاون مالی شهرداری دوره قالیباف، عنوان کرد: شما اگر به مسائل مالی شهرداری تهران اشراف داشتید چرا باید املاک تان بلاتکلیف باشد و آقای نجفی اوایل دوره خودش بگوید ۶۷۴ فقره ملک دست دیگران داریم و حالا {با بررسی های بیشتر} رسیده به ۱۹۰۴ فقره پلاک.

 شما در سال ۹۵ گفتید ۵۳۶ میلیارد اوراق مشارکت و وام دریافت شد

وی یادآور شد: ایجاد خزانه واحد و جلوگیری از هولوگرام که تبدیل به محل غارت اموال شهرداری شده بود و دوستان پذیرفتند که حدود ۴ هزار میلیارد از پول های شهرداری غارت شده از اقدامات جدی مدیریت شهری جدید بود.

میرلوحی با بیان اینکه کدام  بدهکاری دوست دارد خودش را بدهکار معرفی کند، گفت: ما هم می توانیم علاوه بر شصت و نه هزار میلیارد پنجاه هزار میلیارد دیگر از بانک ها قرض و کار کنیم اما ما اعتقاد به روش شما نداریم و دنبال فرصت های سرمایه گذاری و استفاده از بخش خصوصی هستیم.