2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
مشروح خبر

نژادبهرام در نشست اعلام آغاز پویش «آرزو برای تهران»:
آینده شهر متعلق به دانش آموزان و جوانان است

شهرنوشت: عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران گفت: گروه هدف ما در پویش «آرزو برای تهران» را دانش آموزان و جوانان انتخاب کردیم؛ چرا که معتقدیم آینده شهرمان برای این افراد است و لازم است که اعتماد شهری در این قشر ترمیم شود.

آینده شهر متعلق به دانش آموزان و جوانان است
1398/8/14 15:14:0|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، زهرا نژاد بهرام ظهر امروز در نشستی که پیرامون اعلام آغاز پویش «آرزو برای تهران» برگزار شد، با اشاره به اینکه نظرسنجی‌ها نشان می‌داد که بین شهروندان و مدیران شهری فاصله زیادی وجود داشت، اظهار کرد: مشارکت مردم کاهش یافته است و بر همین اساس تمام تلاشمان را انجام دادیم که فاصله بین مدیران و مردم کاهش یابد و تصمیم گرفتیم که تعامل و گفت‌وگویی بین شهروندان و مدیران ایجاد شود.

وی با بیان اینکه از طرفی دیگر آژانس اسکان حقوق بشر، پویش شهر دلخواه را ایجاد کرد که از بین 187 کشور، ایران و دو کشور دیگر به عنوان محل پروژه شهر دلخواه انتخاب شدند، اضافه کرد: بر این اساس شاخص‌های شهر دلخواه ایرانیان احصا شد و در یکی از اجلاس‌ سازمان ملل این شاخص‌ها ارائه شد که ما از این فرصت برای پر کردن خلاهایمان بین مردم و مسئولان شهری استفاده کردیم.
عضو هیات رییسه شورای شهر تهران به جزئیات پویش آرزو برای تهران اشاره کرد و گفت: با مرکز مطالعات شهرداری تهران و سازمان فناوری و مرکز ارتباطات در مورد راه‌اندازی این پویش جلساتی برگزار کردیم و نهایتا با اعلام آمادگی شهرداری منطقه 6 ، مقرر شد که این پویش در یکی از محلات منطقه 6 (یوسف آباد) اجرایی شود.
وی با بیان اینکه بر این اساس دبیرخانه دائمی این پویش در مرکز ارتباطات شهرداری ایجاد شد، تاکید کرد: گروه هدفمان را نیز دانش آموزان و جوانان انتخاب کردیم؛ چرا که معتقدیم آینده شهرمان برای این افراد است و لازم است که اعتماد شهری در این قشر ترمیم شود.
وی با بیان اینکه سازمان فناوری در سایت «با هم» صفحه ای برای کمپین «آرزو برای تهران» را ایجاد کرد، گفت: شهروندان محله یوسف آباد تا شب چله (30 آذر) فرصت دارند تا آرزوهایشان را برای محله‌شان در این صفحه بنویسند و هر چقدر که استقبال از این آرزو و یا به عبارتی لایک‌های این آرزو بیشتر بود شهرداری منطقه موظف است در یک بازه زمانی 45 روزه تا دو ماه آن را اجرایی کند.
نژاد بهرام عنوان کرد: به عنوان مثال یک کودک در سامانه آرزو برای تهران قید کرده که دوست دارد روشنایی میدان سلماس بیشتر شود تا بتواند بیشتر بازی کند و اگر این آرزو مورد اقبال بیشتر مردم این محله قرار گیرد شهرداری موظف به انجام این آرزو است. آرزوهای مردم برای تهران تنها در قالب خدمات مدیریت شهری است.
وی در مورد ابهام لایک‌های قلابی گفت: شهروندان باید در این سامانه ثبت نام کنند اما معتقدیم آن چیزی که سبب افزایش مشارکت مردم از این موضوع می‌شود، تبلیغات و تمرکز بر روی گروه‌های هدف است که بر همین اساس قرار شده علاوه بر افزایش تبلیغات در سطح محلات، با آموزش و پرورش نیز به تفاهم برسیم تا این پویش در مدارس نیز اجرایی شود. همچنین استندهایی نیز در نظر گرفته شده تا در معابر و فضاهای عمومی نصب شود و شهروندان هر محله آرزوهایشان را در آنجا بنویسند تا اگر در چهارچوب اختیارات شهرداری بود آن را اجرایی کنند.
نژاد بهرام با بیان اینکه هر 45 روز بسته آرزوهای یک محله جمع‌آوری می‌شود،توضیح داد: در حال حاضر این پویش در محله یوسف آباد به صورت پایلوت در حال اجرا است اما این بدین معنا نیست که بعد از 45 روز مردم این محله دیگر نمی‌توانند درخواستی داشته باشند بلکه در محلات دیگر این طرح اجرایی خواهد شد.

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سامانه 137 نیز به نوعی مشکلات مردم را پاسخگو بود، گفت: در سامانه 137 شما تنها به بیان مشکلات خود می‌پردازید اما شهروند خلاق و فعالی نیستید و ارتباط کاملا یک سویه است اما در این کمپین شما می‌توانید راهکارهایی را نیز ارائه کنید و حتی در مورد پیگیری وضعیت آرزوهایتان اقدام کنید.