2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
مشروح خبر


بررسی لایحه سند جامع رفاهی و اجتماعی شهرداری تهران در جلسه شورای شهر

شهرنوشت: لایحه سند جامع رفاهی و اجتماعی شهرداری تهران در یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورای شهر بررسی شد. 

بررسی لایحه سند جامع رفاهی و اجتماعی شهرداری تهران در جلسه شورای شهر
1398/8/14 12:54:0|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، لایحه سند جامع رفاهی و اجتماعی شهرداری تهران در یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورای شهر مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

محمود میرلوحی عضو شورای اسلامی شهر تهران درخصوص لایحه سند جامع رفاه آسیب‌های اجتماعی گفت: موضوع آسیب‌های اجتماعی موضوع مهمی است که باید درباره آن تصمیم ویژه‌ای گرفت. امروز می‌بینیم که وسعت آسیب‌های اجتماعی باعث شده تا برخی از دوستان حرف از ملغی شدن این لایحه می‌زنند.

میرلوحی با بیان اینکه به جای ملغی شدن این لایحه و بازگشت آن به معاونت فرهنگی و اجتماعی بهتر است این موضوعات را با کمک سایر دستگاه‌ها حل و فصل کنیم، عنوان کرد: امروز برای این موضوع هم متحمل هزینه می شویم و همین طور به دلیلی معطلی لایحه هیچ اقدامی انجام نمی شود. 

در ادامه این جلسه حجت نظری عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه در رد لایحه اصلا از منابع مالی حرفی به میان نیامده است، گفت: کمیسیون برنامه و بودجه همیشه تلاش کرده بودجه‌های فرهنگی و اجتماعی را کم کند اما امروز موافق این لایحه شده و حرف از کمک به این لایحه زده است. ما یک ماه پس از ارجاع لایحه نظرات مخالف خود را مطرح کردیم اما این موضوع با تغییر معاون فرهنگی همراه شد. آقای صالحی امیری که آن زمان معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری بود اعلام کرد که این متن خوب نیست و نمی‌تواند کفاف نیازهای ما را بدهد.

پس استماع صحبت های اعضای شورای شهر؛ محمدرضا جوادی یگانه، معاون فرهنگی-اجتماعی شهرداری تهران اظهار کرد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نقاط قوت شهرداری را تبدیل به ضعف نکنیم. شهرداری در حوزه آسیب‌های اجتماعی جزو موفق‌ترین گروه‌ها بوده و در حوزه آسیب‌ها تغییر رویکرد در برنامه دوم و سوم وجود ندارد.البته جزئیاتی در تفاوت در نگاه به گرمخانه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد وجود دارد که با این وجود پس گرفتن لایحه درست نیست.