2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
مشروح خبر

در نخستین نشست شورای پژوهش و نوآوری شهرداری منطقه 18 تأکید شد
اهتمام جدی برای کیفی سازی فعالیت ها و افزایش سرمایه های اجتماعی مدیریت شهری در محلات

شورای پژوهش و نوآوری شهرداری منطقه 18 تهران با هدف ارتقاء سطح کمی و کیفی انواع فعالیتهای شهری و همچنین هوشمند سازی محلات برای نخستین بار تشکیل شد.

اهتمام جدی برای کیفی سازی فعالیت ها و افزایش سرمایه های اجتماعی مدیریت شهری در محلات
1398/8/14 10:17:0|print

به گزارش شهر نوشت و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 18 ، در جریان این نشست که محمد حسین بوچانی رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران میهمان ویژه برگزاری آن بود ، فیاض شهردار منطقه طی سخنانی با تأکید بر لزوم توسعه  و گسترش پژوهش و نوآوری در امورات جاری اظهار داشت : فعالیت پژوهشی و داشتن نوآوری صرفا" تهیه کارهای کتابخانه ای نیست و کیفی سازی فعالیتهای روزمره ، می تواند به نوعی تحقق این دستآورد در مدیریت شهری محسوب گردد.

وی در ادامه با بیان این موضوع که پیشنهاد توسعه و گسترش خط سه مترو از ایستگاه آزادگان به سمت شمال و داخل منطقه ، علاوه بر داشتن صرفه اقتصادی در هزینه های احداث خطوط مترو به میزان یک سوم حال حاضر و بهره مندی جمعیت کثیری از شهروندان از حمل و نقل عمومی تأکید کرد : با نگاه نوآورانه می توان از سرمایه های شهری به نحو مؤثرتری استفاده کرد.

این مقام مسئول همچنین ضمن تقدیر از رویکرد مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در ایجاد و گسترش شوراهای پژوهش و نوآوری مناطق ، این امر را گامی بلند در جهت کیفی سازی فعالیتهای شهرداری ، صرفه جویی، افزایش سرمایه اجتماعی شهرداری و رضایتمندی شهروندان  تهرانی دانست.

برپایه این گزارش ، بوچانی رئیس مرکز مطالعات  و برنامه ریزی شهر تهران نیز با اشاره به اهمیت تغییر نگاه مدیران شهرداری تهران به امر پژوهش به دلیل الزامات روز مدیریت شهر تهران ، خاطر نشان ساخت : از جمله اهداف ایجاد و توسعه شوراهای پژوهش و نوآوری مناطق در ذیل کمیته پژوهشی امور مناطق شهردای تهران ، شناخت دقیق مشکلات و تدوین راه حل های علمی، استفاده از پتانسیل نیروهای تحصیلکرده و مجرب شهردای تهارن در شناسایی و حل مشکلات، بازنگری در روش ها و رویه های موجود برای اداره شهر ، هوشمند سازی می باشد.  

گفتنی است : در  پایان این نشست نیز احکام اعضای شورای پژوهش و نوآوری منطقه توسط رئیس مرکز مطالعات  و برنامه ریزی شهر تهران و شهردار منطقه به آنها تنفیذ گردید.