2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
مشروح خبر

سخنگوی سازمان آتش نشانی خبر داد
حریق در مجتمع 20 واحدی در شهرک غرب

شهرنوشت: سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق یک مجتمع 20 واحدی در شهرک غرب تهران خبر داد. 

حریق در مجتمع 20 واحدی در شهرک غرب
1398/8/13 16:20:0|print

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنوشت با بیان اینکه حدود ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز وقوع حریق در یک مجتمع مسکونی پنج طبقه ۲۰ واحدی به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد، اظهار کرد: درپی آن ستاد فرماندهی، آتش‌نشانان سه ایستگاه را به همراه گروه نجات، نردبان و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه واقع در شهرک غرب خیابان علامه شمالی اعزام کرد. 

وی با اشاره به حضور آتش‌نشانان در محل حادثه توضیح داد: با حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد که کانون حریق، اتاق خواب یک واحد حدود ۱۲۰ متری در طبقه پنجم ساختمان است و دود و شعله‌های آتش در حال سرایت به مکان مجاور بود، به طوری که دودی زیادی طبقات این ساختمان را فرا گرفته بود و شماری از ساکنان در میان دود گرفتار شده بودند.

ملکی با بیان اینکه زنی جوان در بالکن اتاق خواب شعله‌ور این خانه محبوس شده و از آتش نشانان درخواست کمک داشت، اضافه کرد: در نخستین گام عوامل آتش‌نشانی با استفاده از نردبام هیدرولیکی این زن را که در محاصره آتش و دود قرار گرفته بود نجات داده و درحالی که دچار سوختگی در چند نقطه از بدن شده بود، برای درمان به عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه تحویل دادند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران افزود: همزمان گروه دیگر از آتش نشانان نیز عملیات خود برای نجات دیگر ساکنان و اطفای حریق را آغاز کرده و دقایقی بعد موفق شدند تا از سرایت و توسعه حریق به مکان مجاور جلوگیری کنند. 

به گفته وی؛ آتش نشانان همچنین تعدادی از ساکنان را از میان دود نجات داده و به محل امن منتقل کردند.

ملکی با بیان اینکه آتش نشانان پس از اطفای کامل حریق و تخلیه دود اقدام به ایمن‌سازی محل کردند، اظهار کرد: عوامل آتش نشانی حوالی ساعت ۱۵:۳۰ به ماموریت خود خاتمه داده و محل را به مالکان و عوامل انتظامی تحویل دادند.

وی تاکید کرد که علت این حادثه از سوی کارشناسان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران بررسی و اعلام خواهد شد.