2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
مشروح خبر

سردار جلالی در رزمایش پدافند غیرعامل در منطقه 21 مطرح کرد
تهدید را خوب می‌شناسیم و آن را کنترل می‌کنیم

شهرنوشت: رزمایش پدافند غیرعامل با حضور سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل در دبیرستان پسرانه ابن سینا در منطقه 21 برگزارشد.

تهدید را خوب می‌شناسیم و آن را کنترل می‌کنیم
1398/8/13 11:1:0|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، رزمایش پدافند غیرعامل با حضور سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل، حمیدرضا گودرزی معاون امنیتی استانداری تهران، عبدالرضا فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران ، فخرالدین محدث حراست وزارت آموزش و پرورش، حسن رحمانی شهردار منطقه 21، سرهنگ منصور حمیدوند سرکلانتر جنوب غرب تهران، سرهنگ صفری فرمانده حوزه مقاومت بسیج میثم تمار در دبیرستان پسرانه ابن سینا برگزارشد.
در این مراسم، سردار غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل، با تاکید بر ضرورت نمایش‌ آمادگی و قدرت نظامی جمهوری اسلامی، همزمانی هفته‌ی پدافند غیرعامل را با روز دانش‌آموز به فال نیک گرفت و گفت: هفته پدافند غیر عامل و تقارن این مناسبت با روز دانش‌آموز و هفته بسیج دانش‌آموزی موجب شد تا این رزمایش با حضور دانش‌آموزان و بسیجیان در محیط آموزشی برگزار شود.
وی ادامه داد: اجرای رزمایش پدافند غیرعامل توان و قدرت نظامی و آمادگی قوای ما در برابر تهدیدها را به تمام کشورهایی که میهن اسلامی ما را رصد می‌کنند، نشان می دهد. نظام اسلامی ما وارد چهل و یکمین سال خود می‌شود و در تمام این سال‌ها همواره با تهدیدات ابرقدرت‌ها و کشورهای حامی آن ها مواجه بوده است. اما ما مفتخر هستیم که توانسته‌‌ایم با همه‌ی ناامنی و ناآرامی‌ها در کشورهای غرب آسیا، امنیت را در کشور برقرار کنیم.
سردار جلالی تصریح کرد: این امنیت را نعمت الهی و از دستاوردهای انقلاب اسلامی می‌دانیم که مرهون خون شهدا، جانبازان و تمام رزمندگان، جهادگران، دانش آموزان و همه مردمی است که در طول انقلاب اسلامی در برابر تهدیدها مردانه ایستاده اند.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه سناریوی این رزمایش ترکیبی یا به عبارتی هیبریدی پیش بینی شده است، گفت: این کار نشان می‌دهد که نظام اطلاعاتی ما اشراف کاملی بر تهدیدات دارد و تهدیدات را در نقطه شکل گیری تشخیص و راه حل‌های مقابله با آن را تنظیم، طراحی و تمرین می‌کند. این آمادگی ها روحی، فکری، ذهنی، جسمی و عملیاتی است.
سردار جلالی اضافه کرد: پدافند غیر عامل به معنای آن است که ما بر تهدیدها اشراف داریم، آن‌ها را کنترل می‌کنیم و در برابر قدرت های جهانی عوامل بازدارنده‌ای داریم که نشان عظمت قدرت نظام جمهوری اسلامی است. هدف ما از این رزمایش به نمایش گذاشتن توان غیرنظامی و نظامی در مقابل تهدیدات دشمنان است. ما تهدید را در هر نقطه‌ای که شکل بگیرد تشخیص می‌دهیم و این نیازمند آمادگی روحی ، ذهنی و فکری ماست. وی تاکید کرد: پدافند غیرعامل یک جنبه علمی و ترکیبی دارد چراکه مبتنی بر فناوری های نو و جدید است. بخشی از این رزمایش نیز به مباحث نظامی اختصاص دارد که نشان دهنده آمادگی ما و درک تهدید و فهم آن و تشخیص و آماده سازی برای مقابله با تهدیدات نوین است.
در ادامه این مراسم از کتاب «پدافند غیرعامل برای عموم مردم» تالیف شهاب قهرمانی رونمایی شد.
در پایان این مراسم نیز با هلی‌شات یکی از کلاس‌های درس و خودروی یکی از دبیران در حیاط مدرسه مورد حمله قرار گرفت که باحضورآتش نشانان تخلیه‌ امن دانش‌آموزان و اطفای حریق صورت گرفت و اعزام مصدومین به ماشین های آمبولانس انجام شد. در ادامه رزمایش از محل استقرار سوله مدیریت بحران که محل استقرار چادرهای امداد و نجات و فروشگاه رفاه برای تهیه مایحتاج مردم در موارد ضروری به صورت نمادین بازدید به عمل آمد.