2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
مشروح خبر


اسامی برگزیدگان چهارمین دوره جایزه بین المللی خشت طلایی تهران

شهرنوشت: برگزیدگان چهارمین دوره جایزه بین المللی خشت طلایی اعلام شد.

اسامی برگزیدگان چهارمین دوره جایزه بین المللی خشت طلایی تهران
1398/8/11 19:10:0|print

به گزارش شهرنوشت، برگزیدگان این دوره از خشت طلایی تهران عبارتند از: 

تاب‌آوری، زیست‌پذیری و توسعه پایدار شهر

Resiliency, Livability and Sustainable Urban Development

رتبه اول دکتر رضا کرمی محمدی ریاست محترم سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران:1- سامانه هشدار سریع زلزله، 2- شبکه راه‌های اضطراری
رتبه دوم، آقای وسترهاوس، نماینده سفارت هلند، تأمین هوشمند روشنایی خیابان‌ها آمستردام
Smart Street lighting Powered by Direct Current at Port of Amesterdam
رتبه سوم، علی رزمی مجری پروژه و نماینده شهردار، تهیه دستورالعمل جهت طراحی و بهینه‌سازی کانال و مخازن اکولوژیک شیراز
شایسته تقدیر، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، تهیه ضوابط اجرایی انرژی‌های نو و تجدیدپذیر در ساختمان‌های شهر
شایسته تقدیر، Dogukan arda Ulgon معاون سفیر ترکیه، سفر رایگان شهری با زباله Free Travel with Recycled Waste
شایسته تقدیر، دکتر لامپه (ساعت 15) نماینده سفارت آلمان، عمارت انرژی سبز در آلمان Green Energy Pavilion in Germany

مشارکت شهروندان و توسعه فرهنگی و اجتماعی شهر
Public Participation and Urban Soclo – Cultural Development

رتبه اول، آقای ماریو بارکرو (ساعت 15:30)، سفیر نیکاراگوئه، زنان خورشیدی؛ نیکاراگوئه Nicaraguan Women Cook with the Sun and Grow Organic Vegetables
رتبه دوم، مجتبی دانشور مدیرکل آموزش‌های شهروندی، فستیوال نقاشی "شهری که من دوست دارم" ویژه کودکان
رتبه سوم، نماینده سفارت هند، استفاده از Safetipin برای ایجاد فضاهای عمومی ایمن‌تر و فراگیر Using Safetipin to Build Safer and Inclusive Public Spaces
شایسته تقدیر، سعید راد، مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار، 1- عرضه محصولات به انتخاب مشتری (طرح دستچین)، 2- سبد مهربانی با شعار حمایت از اقشار آسیب‌پذیر
شایسته تقدیر، محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، برگزاری رقبت‌های نشاط سالمندی با شعار # ساده_شادیم

 

معماری، شهرسازی، میراث فرهنگی و بازآفرینی شهری
Architecture, Urbanism, Cultural Heritage and Urban Regeneration

رتبه اول، نصر اله آبادیان شهردار منطقه 11، 1- راه‌اندازی موزه‌های ثبت احوال، جنگ و دخانیات، 2- احیای ده خانه بافت تاریخی در حصار ناصری
رتبه دوم، حمید لطف‌اللهیان شهردار اردبیل، مرمت و بازسازی عمارت شهرداری؛ اردبیل
رتبه سوم، دکتر ایرج شهین باهر شهردار تبریز، حیات مدنی در حیاط شهری؛ تبریز
شایسته تقدیر، دکتر علی محمد سعادتی شهردار منطقه 12، ساماندهی مرکز تاریخی – فرهنگی تهران – طراحی شهری – محیطی بستر خیابان‌های منطقه 12
شایسته تقدیر، دسترسی جدید به مرکز تاریخی جیرونلا New Access to Gironella's Historic Center
شایسته تقدیر، دکتر سعید ابریشمی راد شهردار کاشان، روح فرهنگ در کالبد دارکوب پیر (تبدیل آب انبار قدیمی به آمفی‌تئاتر روباز)
شایسته تقدیر، مهندس علیرضا آقایی مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی، خانه سیمین و جلال


شهر هوشمند و خلاق انسان‌محور
Smart and Creative Human – Oriented Cities

رتبه اول، دکتر محمد فرجود مدیرعامل سازمان فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، سامانه "تهران من"
رتبه دوم، محسن جلالی مدیرعامل نشر شهر، سرزمین فکر بازیا
رتبه سوم، نماینده سفارت دانمارک، ایستگاه‌های شارز فوق سریع برای وسایل نقلیه برقیUltrafast Charging Station for Electric Vehicles
شایسته تقدیر، آقای رسول کشت‌پور شهردار منطقه 2، هوشمندسازی، حمایت و راه‌اندازی 17 استارتاپ در سطح منطقه 2
شایسته تقدیر، سعید ابریشمی راد شهردار کاشان، پروژه کارت شهروندی کاشان کارت "کاشان، شهری بدون پول نقد"


تأمین منابع، سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، اشتغال و اقتصاد شهری
Provision of Resources, Investment, Enterpreneurship, Employment and Urban Economy

رتبه اول، مهندس عظیمیان مدیرکارخانه نوآوری، کارخانه نوآوری آزادی
رتبه دوم، فؤاد بعلوک شهردار بعلبک، خانه‌های گلی در محله کالا؛ بعلبک Cultural Heritage and Urban Development: Mud Houses in Kalaa Beighbourhood
رتبه سوم، دکتر مفاخریان شهردار منطقه 9، مرکز توسعه فناوری‌های هوشمند و کسب‌وکارهای شهری
شایسته تقدیر، آقای علی درافشان شهردار قزوین، احیای بناهای رها شده و فضاهای خالی و متروکه در شهر
شایسته تقدیر، لیون جاگاریان سفیر روسیه، برنامه خیابان مسکو Moscow Street Programme


توسعه زیرساخت‌ها، حمل‌ونقل عمومی و خدمات شهری
Development of Infrastructures, Public Transportation and Urban Services

رتبه اول، یوسف حجت مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک تهران، سامانه دوچرخه اشتراکی هوشمند (بیدود)
رتبه دوم، سامانه و اپلیکیشن اسکوترهای برقی Econduce: Shared Electric Scooters Service از مکزیک
رتبه سوم، حسین مقدم سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران، واحد سیار معاینه فنی خودروها
شایسته تقدیر، مهندس علی امام مدیرعامل و نایب رئیس هیأت مدیره شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، طراحی و احداث خط هفت مترو تهران
شایسته تقدیر، آقای ایگناسیویانوس سفیر شیلی، کاپو – دوچرخه سواران تحلیلی برای شهر هوشمندKappo – Cyclists Analytics for Smart Cities


ارتقای حکمروایی محلی، برنامه‌ریزی و مدیریت شهری
Promoting Local Gevernmance, Planning and Management

رتبه اول، Rusian galiakhmetov نماینده شهردار کازان، اصلاح سیستم تحویل وعده غذایی در مدرسه School meal delivery system reform-Kazan
رتبه دوم، بهاره آروین عضو شورای شهر تهران، سامانه شفافیت تهران
رتبه سوم، Sayan Kabzhalelov نماینده شهردار ترکستان، استراتژی تحول شهری ترکستان Strategy of Urban Tranformation of Turkistan City
شایسته تقدیر، آقای لوانیس کاراکانیس نماینده سفارت یونان، رهایی از دوزخ: از بی‌تفاوتی تا شهروندی فعال Curing the Limbo: from Apathy to Active Citizenship
شایسته تقدیر، نظارت بر رونق و پایدار شهری در 152 شهرداری مکزیک Monitoring Urban Prosperity and Sustainability in 153 Municipalities in Mexico
شایسته تقدیر، آقای بندیکت واتامبا Mr. Bendict Watamba نفر دوم سفارت کنیا، سیستم حیاط برای مدیریت فضاهای عمومی Courtyard System for Management of Public Spaces