2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
مشروح خبر

زییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در مراسم خشت طلایی تهران:
برنامه‌های شهری تاکنون نسخه شفابخشی نبوده اند/به جای مدیران شهری به دنبال حکیمان شهری باشیم
شهرنوشت: معاون وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در چهارمین دوره جایزه خشت طلایی تهران گفت: بهتر است به جای مدیران شهری به دنبال حکیمان شهری باشیم.
برنامه‌های شهری تاکنون نسخه شفابخشی نبوده اند/به جای مدیران شهری به دنبال حکیمان شهری باشیم
1398/8/11 16:44:0|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، مهدی جمالی‌نژاد در  رویداد چهارمین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران که امروز در برج میلاد برگزار شد، با بیان اینکه همیشه گفته شده اندیشه پایه و اساس زندگی انسان است، اندیشه را فهم درک هستی برای انسان عنوان کرد.

 

 

به گفته معاون وزیر کشور، انسان آنی است که می‌اندیشد و با اندیشه خود می‌آفریند. متاسفانه می‌بینیم در بسیاری مواقع ما از اندیشه غافل هستیم کما اینکه نوع اندیشه انسان هم نوع وجود او را می‌سازد.

 

 

او معتقد است: اگر اندیشه‌های مختلف می‌خواستند این جهان را بسازند، یقینا عالمی وجود نداشت. این اندیشه همان دیدگاه است. هیچ چیز بدون دیدگاه عملی نمی‌شود.

 

 

جمالی‌نژادبا بیان اینکه متاسفانه امروز کمتر فکر می‌کنیم، کمتر حوصله داریم و کمتر همه جانبه‌نگر هستیم، گفت: تمام برنامه‌های دو سه دهه اخیر برای شهر، ارزشمند و قسمتی از این پازل هستند اما هیچ کدام نسخه‌های شفابخشی برای شهرها به تنهایی نبودند، چرا که هیچ کدام توسعه واقعی را رقم نزدند. چرا شهرهایمان حالمان را خوب نمی‌کند؟ چرا با وجود تونل‌ها و بزرگراه‌ها همچنان ترافیک وجود دارد؟

 

 

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور، اظهار کرد: شهرها هم جسم دارند هم‌ روح، هم صورت دارند که به نوعی معماری‌شان است و هم سیرت دارند که همان تعاملاتشان است. اگر ردپای ایدئولوژی حاکم بر جامعه را در شهرها ایجاد کنیم به شهرهای پایدار و زیست‌پذیر خواهیم رسید.

 

 

جمالی‌نژاد گفت: مصداق کامل شهرهای جهان که می‌توانند حس غرور ایجاد کنند، شهرهای اسلامی است چرا که هم صفات انسانی را دارند و هم صفات معنوی. بهتر است به جای مدیران شهری به دنبال حکیمان شهری باشیم.