2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
مشروح خبر

رییس سازمان شهرهای منطقه غرب آسیا و خاورمیانه تاکید کرد
لزوم توجه به تمایزات شهرها در بحث هوشمندسازی

شهرنوشت: رییس سازمان شهرهای منطقه غرب آسیا و خاورمیانه بر لزوم توجه به تمایزات شهرها در بحث هوشمندسازی تاکید کرد. 

لزوم توجه به تمایزات شهرها در بحث هوشمندسازی
1398/8/11 13:40:0|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، محمد سعید رییس سازمان شهرهای منطقه غرب آسیا و خاورمیانه صبح امروز در نشست «شهرهای تاب آور و زیست پذیر برای همه» که در برج میلاد برگزار شد، بیان کرد: سازمان ملل مصوباتی را در خصوص توسعه پایدار درنظر گرفته است که همگی این مصوبات در راستای ایجاد شهر هوشمند هستند.

وی با بیان اینکه وضعیت کشورها در آسیای شرقی و خاورمیانه وضعیت متفاوتی در این زمینه است، اظهار داشت: نباید اختلافات در این کشورها از لحاظ مالی، امکانات حاضر و موقعیت جغرافیایی در ایجاد شهرهای هوشمند نادیده گرفته شود. 

سعید به تأثیرگذاری موقعیت جغرافیایی هر یک از شهرها در بحث هوشمندسازی اشاره کرد و گفت: برای مثال جنوب تهران یک منطقه خشک و صحرایی است و شمال این شهر کوهستانی است. جمعیت هم در مناطق شمالی و مناطقی که خدمات و امکانات بیشتری دارد متمرکز می‌شود. 

‌وی اضافه کرد: باید قبل از ایجاد شهر هوشمند  به افرادی که این شهر را طراحی و اجرا می‌کنند، توجه کنیم. باید طراحان و‌ اجراکنندگان توانایی بالایی داشته باشند. از این طریق می‌توان از مهاجرت مردم از روستاها به شهرها جلوگیری کرد. برای اینکه مردم در روستاها بمانند باید امکانات در سطح خوب به آن‌ها ارائه شود.

سعید ببان کرد: به منظور تحقق توسعه پایدار پیوسته همایش و نشست‌های هفتگی برای بررسی و دستیابی به این هدف برگزار می‌شود. سعی می‌کنیم امکانات و‌ توانمندی‌های لازم را برای تمام کشورهای عضو این سازمان تامین کنیم چرا که پیشرفت شهرها نیازمند یک اقدام مشترک میان همه‌ی کشورهای عضو است.

وی از افزایش چشمگیر تعداد اعضای این سازمان در سال‌های اخیر خبر داد و گفت: برای رسیدن به هدف‌مان تلاش خواهیم کرد که این همکاری بین کشورهای عضو بیش از پیش توسعه پیدا کند. در قبال رسیدن به ایجاد شهر هوشمند مسئول هستیم و خواهیم توانست کل شهرهای کشورهای منطقه را به شهرهای هوشمند تبدیل کنیم.