2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
مشروح خبر

همزمان با پیشرفت 94 درصدی پروژه صورت پذیرفت؛
بازدید معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از مجموعه رازی
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، خواستار توجه هرچه بیشتر به تاثیرات متقابل کاربری های مجموعه رازی و بافت اجتماعی شهرری شد.
بازدید معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از مجموعه رازی
1398/8/8 9:25:0|print

به گزارش شهرنوشت و به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، محمدرضا جوادی یگانه که در جریان بازدید میدانی از روند پیشرفت پروژه احداث مجموعه رازی سخن می گفت، ضمن اعلام مطلب فوق افزود: مجموعه رازی می بایست ضمن حفظ و تقویت پتانسیل ها و نشانه های مثبت فرهنگی و اجتماعی شهرری، تجلی گر بخشی از این ویژگی ها باشد. 

وی همچنین با حایز اهمیت دانستن نحوه بهره برداری از امکانات مجموعه رازی بر لزوم مطالعه و توجه به ابعاد و جنبه های مختلف بهره برداری از این پروژه عظیم تاکید کرد.

در این بازدید که با حضور سید مجید غمخوار سرپرست سازمان عمرانی مناطق صورت پذیرفت، گزارشی از آخرین وضعیت اجرایی پروژه ارائه شد و بخش های مختلف مجموعه شامل بام سبز، موزه ری، باغ میانی، صحنه نمایش محلی، مجموعه رستوران ها و کافی شاپ ها، کتابخانه و کارگاه های آموزشی، سالن های سینما و سالن تئاتر مورد بازدید قرار گرفت.

گفتنی است مجموعه رازی با زیربنای 30500 مترمربع، در جوار برج تاریخی طغرل واقع شده است. ارتفاع ابنیه موجود در این مجموعه با محوریت چشم انداز برج طغرل طراحی شده و معماری آن نیز برگرفته از این اثر تاریخی بر جای مانده از قرن چهارم هجری است. پیشرفت عملیات اجرایی پروژه از مرز 94 درصد فراتر رفته است.