2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
مشروح خبر

مدیر کل تشخیص و وصول درآمدهای شهرداری تهران خبر داد
افزایش 30 درصدی درآمدهای پایدار شهرداری در چهار کد درآمدی/عزم شهرداری برای حذف قبوض کاغذی عوارض

شهرنوشت: مدیرکل تشخیص و وصول درآمدهای شهرداری تهران، پایدارسازی منابع درآمدی را در اولویت برنامه های شهرداری عنوان کرد و از افزایش 30 درصدی درآمدهای پایدار در چهار کد درآمدی خبر داد.


افزایش 30 درصدی درآمدهای پایدار شهرداری در چهار کد درآمدی/عزم شهرداری برای حذف قبوض کاغذی عوارض
1398/8/10 11:17:0|print

وحید عرب در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنوشت، از برنامه‌های ویژه شهرداری برای افزایش سطح درآمدهای پایدار خبر داد و اظهار کرد: بخشی از این برنامه‌ها در حال انجام است و امیدواریم بودجه درآمدی سال 98 با پیگیری و مشارکت همه واحدهای مسئول در پایان سال محقق شود.

وی با بیان اینکه سطح درآمدهای پایدار شهرداری در 4 کد درآمدی در سال 98 افزایش یافته است، گفت: وصولی عوارض نوسازی، عوارض کسب و پیشه و بهای خدمات مدیریت پسماند املاک مسکونی و غیرمسکونی، چهار کد درآمدی هستند که امسال 12 درصد در تعداد قبوض و 30 درصد هم در مبلغ وصولی نسبت به مدت مشابه سال قبل و بر اساس زمانبندی تا تاریخ 22 مهر 98 رشد داشته است.

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد، اصلاح ساختار وصول درآمدهای پایدار، اطلاع رسانی به شهروندان و مودیان، بهبود نظام وصول، پیگیری مسئولان درآمدهای پایدار ستاد و مناطق، توجه به فرآیندهای هوشمندسازی و در نهایت تمایل به مشارکت شهروندان را از عوامل رشد درآمدهای پایدار در هفت ماهه اول امسال عنوان کرد.  

عرب همچنین بر عزم شهرداری برای حذف قبوض کاغذی تاکید کرد و گفت: همزمان با ایجاد زیرساخت‌های فناوری و دسترسی همه شهروندان به روش های متنوع پرداخت عوارض و بهای خدمات مدیریت پسماند املاک مسکونی و غیرمسکونی، می توان عوارض نوسازی، کسب و پیشه و بهای خدمات مدیریت پسماند را به صورت غیرحضوری و بدون نیاز به وجود قبوض کاغذی پرداخت کرد.

به گفته وی؛ قبوض کاغذی عوارض صرفا برای مودیانی که در طول سال موفق به پرداخت اینترنتی عوارض نمی شوند چاپ و ارسال می‌شود تا خللی در این درآمدها ایجاد نشود.