2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
مشروح خبر


آیین افتتاح مراسم فتوواک جهانی اسکات کلبی

مراسم فتوواک جهانی اسکات کلبی با حضور 200 عکاس هنرمند و حرکت گروهی عکاسان در شهر انجام شد.

آیین افتتاح مراسم فتوواک جهانی اسکات کلبی
1398/7/14 8:44:0|print

به گزارش شهرنوشت و به نقل از روابط عمومی ستاد گردشگری شهرداری تهران، آیین افتتاح فتوواک جهانی اسکات کلبی با حضور مهدی سیف رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران، تورج فرهادی شهردار منطقه 6، فرزاد هنرور معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 6 و تعداد 200 هنرمند عکاس در منطقه 6 شهرداری تهران برگزار شد.

در ابتدای برنامه مهدی سیف رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران ضمن خیر مقدم به هنرمندان عکاس و قدردانی از زحمات هیئت امنای کلیسای حضرت یوسف(ع)، گفت: پس از پایان هفته گردشگری از دیروز برنامه های ستاد گردشگری به مناسبت هفته تهران آغاز شده است و ما امیدواریم با برگزاری چنین برنامه هایی تهران را به جایگاه شایسته خود به ویژه در حوزه گردشگری نزدیک کنیم.

فرهادی شهردار منطقه 6 ضمن ابراز خرسندی از حضور عکاسان در منطقه 6 ،گفت: امیدوارم صحنه ها و فضاهایی را ثبت کنید که در تاریخ هنر عکاسی و تاریخ اجتماعی و فرهنگی تهران ثبت شود. وی افزود: قاعدتاً در عکس ما فضا و زمان را فریز می کنیم عملاً آن زمان را برای آیندگان حفظ می کنیم ضمن اینکه به معرفی فضاهای خاص شهر می پردازیم. البته شما عکاسان با استفاده از قابلیت های هنر عکاسی جلوه بیشتری به فضاها می دهید. فرهادی با بیان اینکه عکس یکی از منابع مهم تاریخی است گفت: رویداد امروز را صرفاً به عنوان یک مسابقه نگاه نکنید بلکه به عنوان یک ثبت تاریخی که در معرض دید آیندگان قرار خواهد گرفت، در نظر بگیرید. وی در پایان افزود: امیدوارم در راستای تحقق شعار شهردار محترم تهران، با این رویداد فرهنگی بتوانیم تهران را به عنوان " شهری برای همه" معرفی کنیم.

کوروش یزدانی رئیس کانون عکاسان ایران گفت: منطقه 6 به واسطه وجود تعداد وزارت خانه ها ،اماکن فرهنگی و خانه هنرمندان که در این منطقه واقع شده به عنوان قلب فرهنگی و هنری پایتخت شناخته می شود. وی افزود: این اتفاق میمون و مبارکی است که در سومین سال برگزاری فتوواک اسکات کلبی به نمایندگی از کشور ایران و جمهوری اسلامی ایران میهمان منطقه 6 شهرداری تهران هستیم. وی با اشاره به برگزاری 35 برنامه فتوواک در شهر مشهد گفت: ما باید با توجه به پیشینه تاریخی تهران و تعداد عکاسان، به تعداد مناطق شهر یعنی 22 برنامه فتوواک داشته باشیم.

در پایان مراسم از کوروش یزدانی مدیر کانون عکاسان ایران به پاس تلاش در حوزه عکاسی، فعالیت های فرهنگی و برگزاری چندین فتوواک در مناطق مختلف شهر تهران، با اهدای تندیس، تقدیر شد.