2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
مشروح خبر

خلیل‌آبادی در مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری:
تهران باید به مقصد اول گردشگری تبدیل شود
شهرنوشت: رییس کمیته میراث فرهنگی و‌ گردشگری شورای شهر تهران، گردشگری را یکی از مولفه‌های اصلی پیشرفت اجتماعی و اقتصادی دانست.
تهران باید به مقصد اول گردشگری تبدیل شود
1398/7/8 12:17:0|printبه گزارش خبرنگار شهرنوشت، حسن خلیل‌آبادی در مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری که امروز در برج میلاد برگزار شد، با اشاره به نامگذاری ۵ مهر با عنوان روز جهانی گردشگری، هدف از این نامگذاری را افزایش آگاهی شهروندان نسبت به گردشگری و تاثیر آن بر سیاست و اقتصاد عنوان کرد.

 

 

او گفت: گردشگری دومین صنعت دنیاست و اهمیت آن روز به روز‌ در حال افزایش است.

 

این عضو شورای شهر تهران گردشگری را به عنوان یکی از مولفه‌های اصلی پیشرفت اجتماعی و اقتصادی معرفی کرد و گفت: سازمان جهانی گردشگری شعار سال ۲۰۱۹ را «گردشگری و مشاغل؛ آینده‌ای برای همه» انتخاب کرده است.

به گفته خلیل آبادی؛ در سال 2018 گردشگری 319 میلیون شغل در جهان ایجاد کرده است و بر اساس آمار سازمان جهانی گردشگری به ازای ورود هر گردشگر 2 تا 6 شغل به طور مستقیم ایجاد می‌شود.

 

 

او با بیان اینکه هنر مدیریت گردشگری و‌ مدیریت شهری ایجاد تعادل بین آثار مثبت و منفی گردشگری است، توضیح داد: در واقع مدیریت شهری باید در حوزه گردشگری رویکرد برنامه‌ریزی صحیح و سیاست‌های به جا و مناسب برای ایجاد درآمد پایدار و تغییرات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در شهر و جامعه اتخاذ کند.

 

 

رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران گفت: از زمان شروع به کار شورای پنجم رسالت این شورا توسعه شهر بر محوریت فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی بوده است. در این شورا اعتقاد بر این است که به جای منافع کوتاه‌مدت منافع بلندمدت شهر مدنظر قرار گیرد.

 

 

او تصویب ماده 72 برنامه سوم شهرداری تهران و ایجاد ساختار تشکیلات مناسب گردشگری را  یکی از برنامه‌های بلندمدت مدیریت شهری تهران برای توسعه پایدار گردشگری عنوان کرد و ادامه داد: تهران برای تبدیل شدن به مقصد گردشگری در منطقه مسیر طولانی را در پیش دارد. این امر نیازمند همکاری و فعالیت همه سازمان ها است. امید این است که در پایان شورای پنجم شاهد رشد و شکوفایی شهر تهران باشیم و تهران مقصد اول گردشگری باشد.