2019/08/23 - جمعه 1 شهريور 1398
2019/08/23 - جمعه 1 شهريور 1398
مشروح خبر

سعادتی در آیین رونمایی از پویش «مهربان باشیم»:
بدون حضور مردم هیچ اتفاقی ماندگار نمی‌شود

شهرنوشت: شهردار منطقه 12 با اشاره به اینکه بدون حضور مردم هیچ اتفاقی ماندگار نمی‌شود، گفت: اعتقاد داریم برخی از مشکلات و معضلات این شهر از قلب آن شروع می‌شود و راه برون‌‌رفت از آن ها هم در قلب تهران است.

بدون حضور مردم هیچ اتفاقی ماندگار نمی‌شود
1398/5/22 16:21:0|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، آیین رونمایی از پویش «مهربان باشیم» با محوریت حفظ محیط‌زیست با حضور علی‌محمد سعادتی شهردار منطقه 12 ظهر امروز در عمارت کاظمی برگزار شد.

علی‌محمد سعادتی در این نشست با اشاره به اینکه باور داریم هیچ اتفاقی در شهر بدون حضور و همراهی مردم قابلیت تحقق‌پذیری و ماندگاری ندارد، گفت: در بسیاری از حوزه‌های مدیریتی، اجتماعی و سیاست‌گذاری کلان، این مسأله نهادینه شده است. کم کم همه متوجه می‌شوند که هیچ کیفیتی بدون نقش‌آفرینی مردم پایدار نیست.

وی افزود: عموماً در قلب تهران از تاریخ صحبت می‌کنیم و از کیفیت مسایلی که در گذشته وجود داشته است، غافل از اینکه برای آینده چه در دست داریم و باید چه یادگارهایی از خود به جای بگذاریم. 

شهردار منطقه 12 ادامه داد: این کمپین، نگاه‌ها را به آینده تغییر می‌دهد. با این کمپین در طلب این هستیم که به دستاوردی نزدیک شویم که این دستاورد برای آیندگان گران‌سنگ باشد و در آینده از آن به نیکی یاد شود. با هم‌فکری که در ستاد محیط‌زیست شهرداری تهران و همچنین مسئولین این کمپین داشتیم به این سمت حرکت کردیم. 

سعادتی عنوان کرد: نقاط مثبت و منفی شهر پا در قلب این شهر دارد. به نظر می‌آید برخی از مشکلات و معضلات این شهر از قلب آن شروع می‌شود. پس راه برون‌رفت از این مشکلات هم باید از قلب تهران شروع شود. 

وی تصریح کرد: پویایی و حرکتی که در طول روز در این منطقه از شهر دیده می‌شود و شاهد تردد حدود دو میلیون نفر در روز هستیم، همچنین حضور فعالان سیاسی و اجتماعی در این منطقه، تحرک در قلب تهران را نشان می‌دهد که این تحرک از قلب تهران به دیگر نقاط شهر هم تسری پیدا می‌‌کند. 

شهردار منطقه 12 با اشاره به رویکرد جدید ورزش همگانی در شهر تهران گفت: تصمیم داریم این رویکرد را با مسایل محیط زیستی گره بزنیم و این کار در دست اقدام است. با این رویکرد شعار «تهران، شهری برای همه» فراگیرتر می‌شود چرا که تهران را متعلق به همه می‌دانیم. 

وی ادامه داد: در کنار این موضوع، دوچرخه‌سواری در قلب تهران بسیار کارآمد است. خوشبختانه شهردار محترم تهران هم با تأکید جدی، این مسأله را دنبال می‌کند. امیدوارم نکاتی که در این کمپین مطرح می‌شود این موارد را قوت ببخشد. 

شهردار منطقه 12 عنوان کرد: این کمپین در کنار مسایل مربوط به محیط‌زیست، مهربانی را هم تقویت می‌کند. این مهربانی می‌تواند نسبت به خودمان و حتی نسبت به مردم دیگر باشد. مردمی که در این شهر با ما شریک هستند. این شرکا ممکن است در گذشته و یا آینده این شهر با ما شریک باشند. 

شهردار منطقه 12 عنوان کرد: با این موضوع چند هدف قابل دستیابی است. امیدوارم حرکت‌هایی که ریشه‌های مردمی و آگاهی‌بخشی دارند افزایش پیدا کنند.

سعادتی در خصوص کمپین «دست به کار شویم» عنوان کرد: امروز در بازار تهران در خصوص تفکیک و جمع‌آوری زباله با کمپین «دست‌ به کار شویم» اتفاق خوبی رخ داده است. هدف این کمپین همراهی بیشتر مردم و کسبه است. همچنین در ساختمان‌های شهرداری منطقه 12 تفکیک زباله به خوبی انجام می‌شود و این اتفاق خوبی است.