2019/08/24 - شنبه 2 شهريور 1398
2019/08/24 - شنبه 2 شهريور 1398
مشروح خبر

معاون شهردار تهران در بازدید از منطقه ٢٢ تاكید كرد
توسعه حمل‌ونقل عمومی در غربی‌ترین نقطه تهران/ امکان‌سنجی احداث ال. آر. تی. در منطقه ٢٢
معاون حمل‌ونقل و ترافیك شهرداری تهران از انجام مطالعات امکان‌سنجی طرح احداث ال آر تی در منطقه ٢٢ خبر داد. 
توسعه حمل‌ونقل عمومی در غربی‌ترین نقطه تهران/ امکان‌سنجی احداث ال. آر. تی. در منطقه ٢٢
1398/5/22 12:26:0|print

به گزارش شهرنوشت و به نقل از روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیك شهرداری تهران؛ محسن پورسیدآقایی در بازدید از منطقه ٢٢ تصریح كرد: مطالعه طرح احداث مجتمع پارک‌سواری در ورودی این منطقه به‌منظور پوشش سفرهای رفت‌وبرگشت تهران - كرج در حال انجام است كه با توجه به تقاضای سفر، ایستگاه وردآورد نیز در این طرح دیده‌شده است. 

معاون شهردار تهران بر ضرورت رفع مسائل و مشكلات موجود و توسعه حمل‌ونقل عمومی در منطقه ٢٢ به‌عنوان غربی‌ترین نقطه تهران تاكید كرد و گفت: مطالعه احداث ٤ خط مترو در تهران به اتمام رسیده كه بر اساس آن خط ٩ و ١٠ مترو و امتداد بخشی از خط ٦ مترو به شهروندان در این منطقه خدمات‌رسانی خواهد كرد. 

وی با اشاره به آمار تصادفات جرحی و فوتی در بخشی از بزرگراه شهید  همدانی تاكید كرد؛ عدم وجود دوربین‌های ثبت تخلف  در این بزرگراه یكی از مشكلات مطرح‌ شده بود كه مقرر شد تجهیز ٤ دوربین ثبت تخلف دیگر در این محور در دستور كار قرار گرفت. 

پورسیدآقایی با اشاره به پروژه‌های ترافیكی آماده‌ی بهره‌برداری در بزرگراه‌های منطقه اشاره كرد و گفت: ٤ تقاطع و رمپ نیمه‌کاره‌ی بلوار سمیعی- بزرگراه خرازی، بزرگراه آزادگان- كوهك، بلوار كوهك -بزرگراه همدانی و بلوار دهكده المپیك -بزرگراه همدانی در اولویت بهره‌برداری قرارگرفته‌اند و نظر به اینكه دو پروژه پیشرفتی كمتر از ٨٥ درصد دارند مقرر شد،در كمیته اولویت‌بندی تخصیص بودجه مطرح و بررسی شوند . 

معاون شهردار تهران  از امکان‌سنجی احداث  ال آر تی در این منطقه خبر داد و گفت: طول تقریبی طرح مطالعه شده ال آر تی در این منطقه ١٣.٥ كیلومتر بوده است.

وی بر ضرورت ساماندهی پارکینگ‌های طبقاتی در منطقه ٢٢ اشاره كرد و گفت: پارکینگ‌های دریاچه ، بوستان جوانمردان و پاركینگ مجتمع ایستگاهی وردآورد در دستور كار قرارگرفته كه بر اساس آن ٥ نقطه در اطراف دریاچه شهدای خلیج‌فارس شناسایی و احداث پاركینگ در این نقاط در دستور كار قرارگرفته است.