2019/08/23 - جمعه 1 شهريور 1398
2019/08/23 - جمعه 1 شهريور 1398
مشروح خبر

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران مطرح کرد
برگزاری ششمین دوره ممیزی املاک شهر تهران در بستر فناوری اطلاعات

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، در نخستین نشست ستاد عالی ممیزی املاک شهر تهران از انجام ششمین دوره ممیزی املاک مسکونی و غیر مسکونی پایتخت، با بهره مندی از ظرفیت های فناوری اطلاعات خبر داد.


برگزاری ششمین دوره ممیزی املاک شهر تهران در بستر فناوری اطلاعات
1398/5/22 12:6:0|print

به گزارش شهرنوشت و به نقل از روابط عمومی معاونت مالی و اقتصاد شهری،عبدالحمید امامی در این نشست گفت: با انجام ممیزی املاک و با داده های اطلاعات به دست آمده می توان بر اساس نیازهای احصاء شده؛ برنامه ریزی های لازم جهت بهبود شرایط زندگی در شهر را انجام داد.

وی با اشاره به ضرورت به ‌روزشدن ممیزی املاک شهر تهران بر اساس مصوبات قانونی اضافه کرد: مدیریت شهری نیازمند اطلاعات دقیق و به روز شهری بوده، بنابراین اجرای طرح ممیزی املاک بسیار حائز اهمیت است و این امر از طریق انجام درست ممیزی املاک حاصل می‌شود.

معاون شهردار تهران ادامه داد: جمع آوری اطلاعات، مشخصه اصلی طرح ممیزی املاک است، این طرح یکی از مهمترین فعالیت های شهرداری ها جهت به روز رساني پايگاه اطلاعات املاک  شهر تهران است.

به گفته وی ششمین مرحله ممیزی املاک شهر تهران که با تایید شورای اسلامی شهر تهران و مستند به ماده 9 قانون نوسازی و عمران در سال جاری به زودی آغاز می شود،شامل سرشماری تمامی املاک مسکونی و غیر مسکونی مناطق 22 گانه شهر تهران و حریم شهر تهران است.

بر اساس این گزارش، پنجمین  مرحله ممیزی املاک شهر تهران در سال 1386 با رویکرد به روز رسانی بانک اطلاعات املاک و شناسایی تخلفات ساختمانی آغاز و مدت 5 سال به طول انجامید. همچنین به جهت ضرورت به روز رسانی بانک اطلاعات املاک ، صحت و دقت لازم در جمع آوری اطلاعات با گذشت قریب به 10 سال ، ششمین مرحله ممیزی املاک شهرتهران، مستند به ماده9 قانون نوسازی و عمران شهری، درسال جاری درحال انجام است که طی آن سرشماری از  تمامی املاک مسکونی وغیرمسکونی مناطق22گانه شهرتهران  صورت می گیرد.

در این نشست خط مشی ها و سیاست های کلان ممیزی مرحله ششم مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و همچنین ساختار مورد نظر و اقدامات پیش رو برای  ممیزی در سال جاری بررسی شد.