2019/08/23 - جمعه 1 شهريور 1398
2019/08/23 - جمعه 1 شهريور 1398
مشروح خبر

گفتگو با شهردار منطقه ای که اهالی آن بالاترین حس تعلق به محله را دارند
اینجا قلب پایتخت است
شهرنوشت: شهردار منطقه 6 با اشاره به اینکه مدیریت محله به معنای واقعی توسط مردم انجام می شود، گفت: وقتی حس تعلق و همکاری شهروندان به میان می آید در نگهداشت شهر هم به ما کمک بیشتری می کنند.
اینجا قلب پایتخت است
1398/5/23 9:13:0|print

 
محمد رضا دهداری پور در گفت وگو با خبرنگار شهرنوشت، در خصوص حس تعلق شهروندان به این منطقه گفت: قدمت منطقه و بافت فرهنگی آن بسیار بالا است. البته تمام مناطق بافت فرهنگی مناسبی دارند و منطقه 6 هم از قدمت بسیار بالایی برخوردار است. بسیاری از مردم سال های طولانی بالغ بر 40 سال در این منطقه زندگی می کنند و در این محلات بزرگ شده اند.
وی افزود: شهرداری هم در این منطقه عملکرد خوبی داشته است و شاهد اقدامات خوب حوزه هایی همچون خدمات شهری هستیم. اگر خدمات مورد نیاز در منطقه ای ضعیف باشد، مردم برای رسیدن به رفاه بیشتر محله یا منطقه را ترک می کنند.
شهردار منطقه 6 عنوان کرد: مدتی پیش تحقیقاتی در خصوص میزان رضایتمندی شهروندان در سطح شهر انجام شد که دراین تحقیق منطقه 6 نمره قابل قبولی کسب کرد. البته اگر چه شهروندان رضایت مطلوبی داشته اند، اما ما نباید فقط به همین میزان رضایت اکتفا کنیم و باید با اقدامات ویژه تر رضایتمندی شهروندان را افزایش دهیم.
دهداری پور یکی از دلایل رضایتمندی شهروندان از این منطقه را دسترسی به حمل و نقل مناسب دانست و افزود: با توجه به اینکه منطقه 6 قلب پایخت است، دسترسی های مناسببی دارد. زیر ساخت ها شکل گرفته و آنچه نیاز مردم است، تامین شده است. در حال حاضر هم تلاش بیشتری می کنیم که این اتفاق بهتر از سابق باشد و در بحث حمل و نقل و ترافیک و خدمات شهری ارتقا خدمات داشته باشیم. به نظر می رسد شرایط نزدیک به مطلوب باشد.
وی حس تعلق شهروندان به محله و منطقه محل زندگی شان را لازم دانست و عنوان کرد:  حس تعلق، حس دلسوزی و دغدغه مندی بیشتری را به همراه می آورد. خدمات شهری به حضور و کمک شهروندان هم نیاز دارد و حس تعلق باعث می شود شهروندان خود را مسئول بداند و در این امور همراه باشد. در این مدتی که در شهرداری منطقه 6 خدمتگذار هستم، به شدت ارتباط خوبی بین مجموعه مدیریت شهری و شهروندان برقرار بوده است.
شهردار منطقه 6 با اشاره به اینکه هر جایی که از مردم خواستیم به ما کمک کنند، آن ها حضور داشتند، گفت: هر وقت نیاز به حضور شهروندان داشته ایم، آن ها به خوبی مشارکت داشته اند و بحث مدیریت محله توسط شهروندان به معنای واقعی اتفاق می افتد. پیش از نوروز در برنامه های استقبال از نوروز همراهی و همکاری شهروندان به خوبی دیده می شد. شاید این اقدامات مدیریت شهری هم بتواند به تنهایی انجام دهد، وقتی حس تعلق و همکاری شهروندان به میان می آید در نگهداشت شهر هم به ما کمک بیشتری می کنند.
دهداری پور عنوان کرد: یکی از بحث های ویژه منطقه 6 میزبانی روزانه از مردم تمام کشور است. چرا که بیش از 30 مرکز درمانی و بیمارستان در این مرکز قرار دارد. همچنین مراکز دولتی و وزارتخانه های بسیاری در آن قرار دارد که هر روز از سراسر ایران مراجعه کنندگانی دارد که باید شرایط خدمات شهری و حمل و نقل برای آن ها مهیا باشد و ما هم توفیق پیدا کرده ایم خدمتگذار تمام مردم باشیم.