2019/08/23 - جمعه 1 شهريور 1398
2019/08/23 - جمعه 1 شهريور 1398
مشروح خبر

راد خبر داد
فروش نزدیک به 26 هزار راس دام تا ظهر امروز/ پیش بینی فروش 30 هزار راس دام تا ساعت 15
شهرنوشت: مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه ‌و تره بار با بیان اینکه تا ظهر امروز نزدیک به 26 هزار راس دام به فروش رسیده است، گفت:پیش بینی می‌شود تمام 30 هزار راس دام تا ساعت 15 امروز به فروش برسد.
فروش نزدیک به 26 هزار راس دام تا ظهر امروز/ پیش بینی فروش 30 هزار راس دام تا ساعت 15
1398/5/21 12:44:0|print

سعید راد در گفت‌و‌گو با خبرنگار شهرنوشت با اشاره به اینکه پیش‌بینی توزیع 30 هزار راس دام در جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام محقق شده است، اظهار کرد: خوشبختانه 30 هزار راس دام تامین و در جایگاه‌ها توزیع شده است. اگرچه با توجه به کاهش قدرت خرید شهروندان پیش‌بینی این بود که خرید دام نسبت به سال‌ گذشته با کاهش مواجه شود، خوشبختانه به دلیل آشنایی شهروندان با خدمات جایگاه عرضه بهداشتی دام و اطلاع رسانی خوب در این زمینه شاهد استقبال مردم به منظور خرید نسبت به سال گذشته هستیم.

وی با بیان اینکه به دلیل استقبال شهروندان دام موجود در برخی از جایگاه ها از جمله منطقه 2 به اتمام رسیده است، افزود: به دنبال مراجعه شهروندان به این جایگاه‌ها از آنها خواسته می‌شود تا به جایگاه‌های مجاور که در فاصله 5 کیلومتری قرار دارند، مراجعه کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه‌وتره بار با تاکید بر اینکه تا روز گذشته آمار شهروندانی که از جایگاه‌ها؛ دام زنده ابتیاع می‌کردند نسبت به افرادی که در جایگاه‌ها نسبت به ذبح اقدام می‌کردند بیشتر بود، تصریح کرد: اما امروز 90 درصد از شهروندان مراجعه کننده نسبت به ذبح دام خریداری شده در این جایگاه‌ها هم اقدام کرده‌اند.

وی با اشاره به تعداد لاشه دام‌هایی که تا این ظهر امروز معدوم شده‌اند، گفت: تا این لحظه فقط لاشه یک دام به صورت کامل معدوم و وجه ریالی آن به خریدار بازگردانده شده است. همچنین اجزای داخلی چهار راس دام دچار مشکل بوده که پس از معدوم شدن این اجزا وجه ریالی آن قسمت از دام به خریدار پرداخت شده است. در واقع از کل 20 هزار راس دام تا این لحظه فقط 5 راس دام دچار مشکل بوده‌اند.

راد با اشاره به اینکه 24 جایگاه عرضه بهداشتی دام تا ساعت 15 امروز به فعالیت خود ادامه می‌دهند، گفت: به دلیل استقبال شهروندان از این جایگاه‌ها از آنها خواسته می‌شود در صورت مراجعه به جایگاهی که دام در آنجا به پایان رسیده به جایگاه‌های مجاور دیگر در شعاع 5 کیلومتری مراجعه کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه‌وتره بار ادامه داد: هماهنگی‌های لازم با شهرداری مناطق و حوزه بهداشت میادین به عمل آمده تا پس از اتمام کار جایگاه‌های موقت نسبت به جمع آوری و پاک سازی فوری جایگاه‌ها از محل به منظور حفظ بهداشت محیط اقدام شود و به همین منظور با سم‌پاشی از بروز بیماری‌های احتمالی جلوگیری به عمل خواهد آمد.

به گفته وی؛ صبح امروز چهار عضو شورای شهر تهران ( زهرا نژادبهرام، زهرا صدراعظم نوری، مجید فراهانی و آرش حسینی میلانی) از جایگاه‌ها بازدید کرده و معاون خدمات شهری شهرداری تهران از بامداد امروز از جایگاه‌های مختلف بازدید کرده است.

راد با بیان اینکه تا ظهر امروز نزدیک به 26 هزار راس دام به فروش رسیده است، گفت: پیش بینی می‌شود همه 30 هزار راس دام تا ساعت 15 امروز به فروش برسد.