2019/08/23 - جمعه 1 شهريور 1398
2019/08/23 - جمعه 1 شهريور 1398
مشروح خبر

معاون شهردار تهران و شهردار شب پایتخت تاکید کرد
لزوم مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی در مقابله با آسیب‌های اجتماعی

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورا و سرپرست معاونت منابع انسانی شهرداری تهران در حالی دو شب متوالی به عنوان شهردار شب پایتخت حضور داشت، که در بازدید از بخش‌های مختلف خدماتی مدیریت شهری در شب، بر ضرورت مشارکت دستگاه‌های اجرایی در خدمت‌رسانی به شهروندان تاکید کرد.


لزوم مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی در مقابله با آسیب‌های اجتماعی
1398/5/19 13:14:0|print

به گزارش شهرنوشت به نقل از روابط عمومی معاونت برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، حامد مظاهریان، در روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته، در دوشب متوالی از ساعت 20 تا 6 صبح روز بعد، عهده‌دار مسئولیت شهردار شب تهران بود.

معاون شهردار تهران در روند گشت زنی و بازدید از مرکز نگهداری بهبود یافتگان اعتیاد در منطقه ۱۲ شهرداری به مفاد برنامه سوم توسعه شهر تهران اشاره و بر ضرورت همراهی و مشارکت تمامی دستگاه‌های اجتماعی، فرهنگی، امنیتی و انتظامی برای مقابله با پدیده اعتیاد و کمک به بازگشت آسیب‌دیدگان اجتماعی تاکید کرد و گفت: بر اساس ماده 69 این برنامه، شهرداری موظف شده تا در مواجهه با مسائل اجتماعی در فضاهای شهری ضمن تغییر رویکرد از «طرد اجتماعی» به «پذیرش اجتماعی»، زیرساخت‌های خدمات‌رسانی به شهروندان آسیب‌دیده و در معرض آسیب را فراهم کند.

مظاهریان با تاکید بر اینکه وظیفه شهرداری تامین زیرساخت‌های مورد نیاز برای خدمات‌رسانی است و دستگاه‌های مسئول باید خدمات لازم را ارائه کنند، اضافه کرد: مسئولیت شهرداری در حوزه آسیب‌دیدگان اجتماعی، همکاری در جهت ایجاد، توسعه و تجهیز مراکز ارائه خدمات اجتماعی از قبیل مددسراهای منطقه‌‌ای و فرامنطقه‌‌ای و گرمخانه به منظور اسکان افراد بی‌سرپناه و آسیب‌‌دیده است.

همچنین شهردار شب تهران پس از بازدید از مرکز پردازش پسماند در منطقه 15شهرداری تهران در جریان نحوه حمل، پردازش و انتقال زباله‌های شهر از مرکز منطقه 15 به مرکز آراد کوه قرار گرفت.

 در این بازدید مظاهریان، نظارت هوشمند بر روند دفع پسماند در شهر را ضروری دانست و گفت: مطابق با برنامه سوم توسعه شهر تهران، شهرداری مکلف شده تا در دو سال اول برنامه نسبت به استقرار سیستم یکپارچه اطلاعات برخط مدیریت پسماند از مرحله تولید تا دفع یا امحای نهایی اقدام کند.

معاون شهردار تهران، مشارکت شهروندان به خصوص در حوزه تفکیک پسماند از مبدأ را ضروری دانست و گفت: هرچقدر مشارکت شهروندان در اداره شهر بیشتر باشد، خدمات‌رسانی مدیریت شهری نیز با کیفیت و خدمات بهتری ارائه خواهد شد.

هر یک از مدیران ارشد شهرداری، یک شب در ماه را به عنوان شهردار شب، عهده‌دار مسئولیت شهر هستند که مظاهریان با توجه به مسئولیت همزمان معاونت برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورا و نیز سرپرستی معاونت توسعه منابع انسانی، در دو شب پیاپی، عهده‌دار شهردار شبی پایتخت بود.