2019/08/24 - شنبه 2 شهريور 1398
2019/08/24 - شنبه 2 شهريور 1398
مشروح خبر

برای ارتباط گیری بهتر با توریستهای خارجی انجام می شود
برگزاری کلاس زبان انگلیسی و عربی برای تاکسیرانان پایتخت

شهرنوشت: مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران از برگزاری کلاس‌های زبان انگلیسی و عربی برای آموزش تاکسیرانان شهر تهران خبر داد.

برگزاری کلاس زبان انگلیسی و عربی برای تاکسیرانان پایتخت
1398/5/16 14:49:0|print

علیرضا قنادان در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنوشت، با بیان اینکه شهر تهران به عنوان دروازه ورودی گردشگران خارجی شناخته می‌شود، اظهار داشت: معمولا گردشگران خارجی از فرودگاه مهرآباد و امام خمینی (ره) وارد پایتخت می‌شوند. یکی از مشکلاتی که بارها برای رانندگان تاکسیرانی در مواجهه به مسافران خارجی اتفاق می‌افتد بلد نبودن  زبان خارجی است.

وی اضافه کرد: درحال حاضر طرحی از بیستم مرداد ماه جهت آموزش زبان انگلیسی و عربی به تاکسیرانان اجرا شده که بنا بر برنامه ریزی‌های انجام شده سه دوره مقدماتی، متوسطه و پیشرفته برای این دو زبان برگزار می‌شود.

قنادان با بیان اینکه دوره مقدماتی زبان انگلیسی و عربی آغاز شده که 50 نفر برای زبان انگلیسی و 25 نفر برای زبان عربی ثبت‌نام کرده‌اند، عنوان کرد: شرکت در این کلاس‌ها برای رانندگان الزامی نیست اما در ارزشیابی و رتبه بندی آن‌ها و همچنین استفاده از مزایا رتبه بندی تأثیر دارد. همچنین فراگرفتن زبان خارجه به جذب مسافر به تاکسیرانان نیز کمک می‌کند. این کلاس‌ها رایگان نیست اما تنها 15 درصد از مبلغ کلاس از رانند‌گان اخذ خواهد شد.

به گفته‌ مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران اجرای این طرح با تاکسیرانان مهرآباد شروع و در مرحله بعدی برای رانندگان فرودگاه امام خمینی (ره) اجرا خواهد شد. ثبت‌نام برای این کلاس‌ها همچنان ادامه دارد. قرار است این طرح به پایانه‌های راه آهن، آرژانتین و پایانه‌های پرتردد دیگر شهر توسعه پیدا کند.