2019/08/23 - جمعه 1 شهريور 1398
2019/08/23 - جمعه 1 شهريور 1398
مشروح خبر

حسینی میلانی:
نتیجه نهایی انتخابات شورایاری ها تا پایان امروز اعلام می شود

شهرنوشت: نایب‌رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌ها با بیان اینکه نتیجه نهایی انتخابات شورایاری تا پایان امروز منتشر خواهد شد، تاکید کرد: تعداد شکایات واصله به هیات های نظارت منطقه‌ای 413 مورد بوده که پس از بررسی، 79 مورد آن برای رسیدگی بیشتر به هیأت نظارت مرکزی ارسال شده است.

نتیجه نهایی انتخابات شورایاری ها تا پایان امروز اعلام می شود
1398/5/15 15:24:0|print

سید آرش حسینی میلانی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنوشت، درباره آخرین وضعیت بررسی شکایات واصله به هیات نظارت بر انتخابات پنجمین دوره شورایاری‌ها گفت: نتیجه نهایی انتخابات پس از رسیدگی قطعی به شکایات، امروز از سوی هیأت نظارت مرکزی منتشر خواهد شد.

وی با بیان اینکه در مرحله اول هیأت های نظارت منطقه‌ای در محلات شکایات را دریافت کرده اند، اظهار داشت: تعداد شکایات دریافت شده در هیات های نظارت منطقه‌ای 413 مورد بوده است که پس از رسیدگی اولیه، 79 مورد برای بررسی بیشتر به هیأت نظارت مرکزی ارسال و مطابق ضوابط مورد رسیدگی نهایی قرار گرفتند.

به گفته این عضو شورای شهر تهران به طور کلی سه فرد از سه محله رأی‌شان مورد تأیید واقع نشده است؛ همچنین نتایج محله آپادانا نیاز به بررسی بیشتر دارد.

وی با بیان اینکه به طور کلی 4 هزار و 510 نفر شورایار انتخاب‌ شده‌اند، تصریح کرد: ۳۱۲۳ شورایار اصلی و ۱۳۸۷ شورایار علی‌البدل فعالیت خود را از ابتدای شهریور ماه آغاز خواهند کرد.

نایب رئیس ستاد شورایاری‌ها با بیان اینکه شورایاران از 347 محله انتخاب شده‌اند، خاطرنشان کرد: در پنج محله زینبیه، سرخه‌حصار، قصر فیروزه، فرودگاه و مسگرآباد انتخابات شورایاری‌ها برگزار نشده که در برخی از این محلات، طی دو ماه آینده انتخابات برگزار خواهد شد.

حسینی میلانی گفت: تعداد رأی 32 محله مساوی بوده که مطابق ضوابط بر اساس مدرک گزینش نهایی انجام شده است و در 16 محله تعداد رأی و سطح مدارک هر دو به صورت مساوی بوده که در این موارد شورایاران بر اساس قرعه‌کشی انتخاب شده‌اند.