2019/08/24 - شنبه 2 شهريور 1398
2019/08/24 - شنبه 2 شهريور 1398
مشروح خبر

هاشمی در هفتمین کنفرانس جامع مدیریت و مهندسی سیلاب تاکید کرد
لزوم برخورد جدی با تخلفات زیست محیطی

شهرنوشت: هفتمین کنفرانس جامع مدیریت و مهندسی سیلاب در سالن علامه امینی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران برگزار شد.

لزوم برخورد جدی با تخلفات زیست محیطی
1398/5/14 12:4:0|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در این کنفرانس که با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، زهرا نژادبهرام عضو شورای شهر و چند تن از مدیران دولتی و کارشناسان و پژوهشگران حوزه مدیریت سیلاب برگزار شد، گفت: افزایش 40 درصدی بارندگی در اواخر سال 97 و اوایل سال 98 باعث شد که موضوع روان آب ها و جلوگیری از بحران اهمیت ویژه ای پیدا کند.
وی با بیان اینکه در تمام ادبیات مهندسی و مدیریت سیلاب، نام آبخیزداری مطرح است، افزود: احداث سدها از مسائل مهمی است که در زمینه ذخیره روان آب ها مورد استفاده قرار می گیرد. باید توجه داشته باشیم که ایجاد سدها فعالیت هایی هستند که ضمن جلوگیری از سیلاب در دراز مدت به توسعه کشور نیز کمک خواهند کرد.
رییس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: تعرض به محیط زیست و منابع طبیعی از دیگر مسائلی است که باید نسبت به تخلف در این زمینه برخورد جدی تری داشته باشیم.
وی در پایان با اشاره به پروژه احداث سد «پیشین» در سیستان و بلوچستان در سال 72 افزود: این پروژه با توجه به مواجهه مردم سیستان و بلوچستان با تمساح های گاندو و خطرات ناشی از آن و برای آبادی منطقه و جمع آوری سیلاب از اهمیت ویژه ای برخوردار بود. سد پیشین از سال 74 توانست به کل منطقه سرویس ارائه دهد و اجرای این پروژه ها سبب توسعه، رفاه و دفع خطر می شود.