2019/08/23 - جمعه 1 شهريور 1398
2019/08/23 - جمعه 1 شهريور 1398
مشروح خبر

محسن هاشمی در جمع خبرنگاران:
بررسی بیست و پنج شکایت واصل شده از انتخابات شورایاری ها/ افتتاح هر ماه یک ایستگاه مترو در توان شهرداری است
شهزنوشت: رییس شورای شهر تهران در خصوص شکایت‌های انتخابات شورایاری‌ها گفت: تعداد شکایت‌ها زیاد نیست. به من ۲۵ شکایت از ۲۵ محله تهران رسیده است و آنها را به ستاد ارجاع داده ام و در حال بررسی است.
بررسی بیست و پنج شکایت واصل شده از انتخابات شورایاری ها/ افتتاح هر ماه یک ایستگاه مترو در توان شهرداری است
1398/5/13 12:49:0|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، محسن هاشمی حاشیه صدو پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران با حضوردر جمع خبرنگاران درباره جلسه امروز شورای شهر اظهار کرد: در ابتدای این جلسه آقای سالاری نطق مبسوطی در مورد شهرسازی و حمل و نقل داشت که به دلیل اهمیت سخنان ایشان بیش از 10 دقیقه فرصت جهت ارائه این نطق در نظر گرفته شد.
وی با بیان اینکه در ادامه شورای شهر با اختصاص 3 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه حمل و نقل عمومی موافقت کرد و افزود:‌ 2 هزار میلیارد تومان از این بودجه برای حمل و نقل ریلی انبوه‌بر و یک هزار میلیارد تومان برای تجهیز اتوبوسرانی در نظر گرفته شد که 100 درصد این موضوع در جلسه شورا رأی آورد.
رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه ‌در ادامه جلسه گزارش حسابرسی تلفیق سال 93 شهرداری مطرح شد که 33 مورد تخلف در این زمینه در جلسه قرائت شد، اضافه کرد: قرار شد تخلفات به کمیسیون حقوقی شورا و پس از آن به شهرداری ارسال شود و کمیسیون دوباره آنها را بررسی کند. همین طور برخی از آنها سرانجام به قوه قضائیه ارسال خواهد شد. جلسه‌ای که هفته گذشته در این مورد برگزار شد کاملاً حلال است و جلسه حرامی نبوده و آنچه باید انجام می‌دادیم صورت گرفت شاید این مسئله برای برخی خوشایند نباشد که البته این گزارش برای سال‌های دیگر نیز هر چند با تأخیر ولی باید انجام گیرد.
هاشمی ادامه داد: در حال حاضر تلفیق سال ۹۳ شهرداری تهران در شورا بررسی می‌شود. قطعا در ادامه باید تلفیق سال‌های بعد تا سال ۹۷ را نیز بررسی کنیم که احتمالا این سال‌ها نیز با تاخیر به شورا می‌رسند.
وی در خصوص پروژه‌هایی که امروز شهردار تهران جهت افتتاح آنها وعده داد، گفت: باید توجه داشت که مجموع پروژه‌های نیمه‌تمام در شهر تهران زیاد است و این در حالی است که برخی از آنها منابع مالی کمی می‌خواهد ولی باید اقداماتی در این راستا انجام گیرد.
هاشمی به برخی از این پروژه ها اشاره کرد و گفت:90 درصد پروژه ‌روگذر چمران به ولنجک انجام شده ولی به دلیل تداخل بخشی از آن با نمایشگاه لازم است که دولت به این موضوع ورود یابد تا طرح سریع‌تر انجام گیرد.
وی به پایانه شرق اشاره کرد و گفت:‌ برخی می‌گویند مسافر در این پایانه کم است ولی باید توجه داشت این پروژه نیز پیشرفت 90 درصدی داشته و می‌تواند سریعاً‌ افتتاح شود. در مورد زیرگذر استاد معین، پلازای امیرکبیر و مجموعه فرهنگی برج طغرل نیز اقداماتی صورت گرفته و لازم است سریع‌تر اقداماتی برای آن انجام گیرد.
رییس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در مورد اتوبان بروجردی و رستگاری عمدتاً مشکلات تملک وجود دارد که با تهاتر می‌توان آن را برطرف کرد، عنوان کرد: پروژه‌‌های زیادی در شهرداری داریم و می‌توانیم هر ماه یک ایستگاه مترو را افتتاح کنیم.
هاشمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص شکایت سازمان بازرسی به دیوان عدالت اداری در خصوص انتخابات شورایاری‌ها گفت: سازمان بازرسی پرونده شورایاری‌ها را به دیوان عدالت اداری فرستاده تا نظر قطعی را اعلام کند و ما نیز منتظر این موضوع هستیم که قطعا دیوان برای دفاع از این موضوع از ما دعوت خواهد کرد، اما تاکنون چنین اتفاقی نیفتاده است.

وی در خصوص شکایت‌های انتخابات شورایاری‌ها نیز گفت: تعداد شکایت‌ها زیاد نیست. به من ۲۵ شکایت رسیده که از ۲۵ محله تهران است و آنها را به ستاد ارجاع داده ام و همه آنها در حال بررسی است.