2019/08/23 - جمعه 1 شهريور 1398
2019/08/23 - جمعه 1 شهريور 1398
مشروح خبر


جزئیات ارائه خدمات دستگاه‌های اجرایی تهران در ایام نوروز

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد تسهیلات سفر شهر تهران خدمات ارائه شده در ایام نوروز توسط دستگاه‌های اجرایی شهر تهران را تشریح کرد.


جزئیات ارائه خدمات دستگاه‌های اجرایی تهران در ایام نوروز
1398/1/19 10:48:0|print

 به گزارش شهرنوشت به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهران، ایمان قربانی مدیر روابط عمومی فرمانداری تهران درباره گزارش‌های ارسالی در کمیته اطلاع‌رسانی اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش با معرفی پایگاه‌های اسکان نوروزی فرهنگیان و ارسال تصویر سفره‌های هفت سین مدارس آماده شده جهت اسکان نوروزی مسافران، فعالیت داشت.

قربانی بیان کرد: ستاد گردشگری شهرداری تهران که جزو فعال ترین حوزه‌ها بود، با معرفی 18 تور تهرانگردی ویژه گردشگران پایتخت و معرفی برنامه‌های اتوبوس گردشگری به صورت روزانه فعالیت خود را آغاز کرد همچنین با ارسال بیش از 10 ویدئو معرفی مقاصد گردشگری در این زمینه حضور فعال داشت؛ ضمن اینکه با معرفی سامانه 137جهت معرفی خدمات ستاد نوروزی روزانه ۱۰ ساعت در خدمت هموطنان بود.

مدیر روابط عمومی فرمانداری تهران گفت: هلال احمر تهران با فعالیت چشمگیر خود در تمام پایگاه‌های خدمات سفر نوروزی با ارائه خدمات به مسافران در زمینه‌های فرهنگی و ارائه آموزش‌های رایگان به مسافران نوروزی فعالیت داشت و در وضعیت اضطراری با اعزام نیرو خدمت رسانی کرد. همچنین با استقرار صندوق‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی در پایگاه‌ها و محل اقامه نماز جمعه جهت کمک به آسیب دیدگان سیل اخیر فعالیت چشمگیری داشت.

وی افزود: راه آهن تهران با اجرای برنامه موسیقی محلی در ورودی ایستگاه برای مسافران فضای شادی را ایجاد کرد و در پیشامد رخ داده با ارسال اطلاعیه پویش جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان شماره حساب اعلام کرد.

قربانی افزود: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اعلام اسامی مراکز فعال کاهش آسیب‌ها در ایام نوروز حمایت از بیماران خاص و فعالیت مراکز درمانی، خدمات شبانه‌روزی کلینیک دندانپزشکی و ارائه خدمات واکسیناسیون هاری و کزاز در نوروز 98 فعالیت خود را شروع کرد و همچنین با بازرسی‌های مستمر در مراکز عرضه مواد غذایی با معدوم سازی مواد فاسد خدمت‌رسانی کرد.

وی بیان کرد: فرودگاه مهرآباد با ارسال گزارش روزانه آمار مسافرین و همکاری و مساعدت با میراث در زمینه اطلاع رسانی به مسافران تلاش مستمر داشت.

قربانی افزود: ستاد خدمات سفر تهران با رسیدگی معاونت گردشگری به شکایات مسافران در تمام ایام نوروز فعالیت ستادی داشت و با برگزاری جشنواره‌های نوروزی در موزه‌های فرش، آبگینه و نقاشی پشت شیشه، موزه ملی، مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، مجموعه تجاری بام لند، برج آزادی، پارک ارم و بوستان پلیس در ایجاد فضای شاد و مفرح نقش بسزایی داشت.

وی با اشاره به اینکه تمام 16 شهرستان تابعه استان تهران با ایجاد پایگاه‌های اطلاع رسانی و برگزاری جشنواره نوروزی در طول دوره ستاد خدمت رسانی داشتند، افزود: اداره کل استان تهران با نصب بنرهای خوش آمدگویی و معرفی سامانه ارتباط مردمی در ترمینال 1و2 فرودگاه مهرآباد، ترمینال غرب، ترمینال جنوب، ترمینال شرق، پایانه بیهقی و ایستگاه راه آهن و همچنین قراردادن کانتر در محل‌های مذکور جهت اطلاع رسانی جاذبه‌های گردشگری استان تهران فعالیت داشت.