2019/08/24 - شنبه 2 شهريور 1398
2019/08/24 - شنبه 2 شهريور 1398
مشروح خبر

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران در نشست خبری مطرح کرد
تداوم طرح اتوبوس گردشگری تهران در روزهای جمعه/ تماس 7 هزار گردشگر با 137 و استفاده از خدمات مشاوره گردشگری

شهرنوشت: رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران، از ادامه طرح هایی مانند پرسه در شهر و اتوبوس گردشگری در طول سال خبر داد و گفت: ۷ هزار نفر در تماس با 137 از مشاوره رایگان گردشگری در ایام نوروز بهره مند شدند.


تداوم طرح اتوبوس گردشگری تهران در روزهای جمعه/ تماس 7 هزار گردشگر با 137 و استفاده از خدمات مشاوره گردشگری
1398/1/18 16:13:0|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، مهدی سیف ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به استقبال مردم از برنامه های نوروزی شهرداری تهران اظهار کرد: گرچه آمار رسمی از نهادها هنوز مشخص نشده است اما شواهد نشان می دهد میزان بازدید گردشگران از تهران نسبت به سال های گذشته افزایش داشته است.

رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران، بخشی از دلایل این افزایش بازدید را متوجه برنامه های شهرداری تهران دانست و گفت: برنامه مهم شهرداری تهران تبدیل تهران از معبر گردشگری به مقصد گردشگری است و این کار امسال انجام شد.

به گفته او؛ یازده کانتر استقبال از مسافر در مبادی ریلی و جاده ای داشتیم که هم به گردشگران خیر مقدم بگوییم هم آنان را متوجه تهران کنیم. در واقع سعی کردیم سهمی از مسافرت ها را اختصاص دهیم.

سیف با بیان اینکه در ۱۰۰ نقطه تهران پیش بینی فضا برای ارایه اطلاعات به گردشگری تهران شده بود، توضیح داد: امسال برای نخستین بار خدمات مشاوره رایگان گردشگری را در مرکز ۱۳۷ به گردشگران ارایه کردیم. بر اساس آمار، از ۲۹ اسفند 97 تا ۱۵فروردین ۹۸ ، ۷ هزار نفر با ۱۳۷ تماس گرفتند و از خدمات مشاوره گردشگری بهره مند شدند.

به گفته رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران، قرار است از امسال برخی طرح ها مانند مشاوره و اتوبوس گردشگری در طول سال هم اجرا شوند و این خدمات محدود به نوروز نباشد.

سیف با اشاره به اتوبوس گردشگری هم گفت: مسیر این اتوبوس ها از تجریش آغاز و به تجریش هم ختم می‌شد و در هر اتوبوس هم راهنمای گردشگری وجود داشت. بیش از ۵ هزار نفر از اول تا ۱۵فروردین از این اتوبوس ها استفاده کردند و قرار است این طرح در روزهای جمعه هم اجرا شود.

او با بیان اینکه طرح پرسه در شهر در ۱۸ مسیر و با ۸۰ مقصد گردشگری پیش بینی شده بود، اظهار کرد: در روزهای نوروز ۳۴ هزار نفر با این طرح همراه شدند که بخشی از آنان علاقه مندان به تهران، بخشی گردشگران و بخشی هم توریست ها خارجی بودند. این طرح هم قرار است در روزهای پنجشنبه و همگام با شعار شهردار تهران درباره سه شنبه های بدون خودرو در سه شنبه با عنوان روزهای گردشگری بدون خودرو اجرا شود.

رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران، از ارتقا و بهتر شدن سایت ستاد گردشگری خبر داد و گفت: ارتقای سایت در اواخر سال گذشته سبب شد تا در نوروز و یک بازه زمانی 17 روزه 20 هزار بازدیدکننده از سایت داشته باشیم و قرار است سایت ستاد گردشگری به یک سایت مرجع تبدیل شود.

سیف به اسکان گردشگران در بوستان ها اشاره کرد و گفت: به دلیل شرایط جوی کمتر از سه هزار نفر از این امکان استفاده کردند. همچنین 100 هزار بسته گردشگری شامل نقشه و برنامه های گردشگری به مردم ارایه شد.

سیف با بیان اینکه در ستاد گردشگری نزدیک به 250 نفر به گردشگران خدمت رسانی کردند، درباره تبدیل ستاد گردشگری به سازمان هم توضیح داد: این لایحه قرار است فروردین به شورای شهر ارایه شود و در صورت تصویب، به طور قطع بودجه گردشگری تهران افزایش خواهد یافت.

به گفته او؛ شهرداری متولی گردشگری در کشور و تهران نیست و نمی تواند مدیریت واحد داشته باشد چرا که سازمان ها و دستگاه های دیگر هم در این امر دخیل هستند.

سیف ادامه داد: از تورهای تهران گردی هم هزار و 300 نفر استقبال کردند. البته شرایط جوی سبب شد برخی تورها کنسل شود. چرا که نزدیک به 6 هزار نفر ثبت نام اولیه داشتند که شرایط جوی سبب کنسلی شد.

این مقام مسئول درباره برنامه های ستاد گردشگری در ماه مبارک رمضان هم اظهار کرد: ماه رمضان فرصت بسیار مناسبی برای گردشگری در تهران است و با توجه به مصوبه شورای شهر مبنی بر زیست شبانه شهر، امیدواریم طرح های پرسه در شهر و تورهای تهران گردی در این ماه اجرا شود.