2019/08/23 - جمعه 1 شهريور 1398
2019/08/23 - جمعه 1 شهريور 1398
مشروح خبر

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 خبر داد
رونمایی از تقویم محیط زیستی منطقه 4 در سال 98

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار گفت:  از تقویم مناسبت های محیط زیستی سال 98 رونمایی شد.

رونمایی از تقویم محیط زیستی منطقه 4 در سال 98
1397/11/23 12:21:0|print

به گزارش شهرنوشت و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 4، "رضا معلم"  با اعلام این خبر گفت: به منظور فرهنگ سازی و جلب مشارکت مردمی در حفاظت محیط زیست، مناسبت‌ هایی درخصوص مباحث محیط زیستی در طول سال تعریف شده که متاسفانه تاکنون تقویم منسجمی با این موضوع برای آن تعریف نشده بود. 

وی افزود: از این رو اداره محیط زیست منطقه در اقدامی با رویکرد ایجاد علاقه و انگیزه بیشتر در میان شهروندان با همکاری دبیران کانون های محیط زیست محلات اقدام به تهیه این تقویم با موضوعات خاص کرد.

 معلم با اشاره به کارهای انجام شده در حوزه محیط زیست در منطقه 4 گفت: اقدامات مختلفی چون احداث نیروگاه های خورشیدی، استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، آبگرمکن های خورشیدی، سه شنبه های بدون خودرو، دوچرخه سواری مسئولان، توسعه خطوط مترو، معاینه فنی موتورخانه ها و وسایل سبک و سنگین و ... از جمله فعالیت هایی است که نقش اساسی در کاهش آلودگی محیط زیست و گازهای گلخانه ای دارد.

معاون خدمات شهری منطقه در ادامه درخصوص فعالیت اپلیکیشن جمع آوری پسماند خشک (بهماند) در شمال شرق تهران گفت: کارآیی اپلیکیشن به گونه‌ای است که پس از نصب نرم افزار مذکور بر روی گوشی های تلفن همراه افراد و استفاده از این برنامه ،یک کد کاربری به شهروندان داده می‌شود و هنگامی که شهروند اعلام کند که پسماند خشک دارد با تعیین زمان مناسب از سوی شهروندان، این پسماند توسط نیروهای اپلیکیشن جمع آوری شده و در انتها آیتم هایی از جمله واریز پول به حساب ایشان، کمک به خیریه، اعطای گل و گلدان به جای پول و تخفیف ویژه اسنپ به آن ها ارائه می شود.