2019/08/23 - جمعه 1 شهريور 1398
2019/08/23 - جمعه 1 شهريور 1398
مشروح خبر

حناچی در جشن پایش سلامت 17 هزار کارگر خدمات شهری:
تهرانی ها نیاز به تحرک بدنی بیشتری دارند/تلاش برای استفاده 5 درصد شهروندان از دوچرخه

شهرنوشت: شهردار تهران در جشن پایش سلامت 17 هزار کارگر خدمات شهری و آغاز چکاپ سلامت کارمندان شهرداری که صبح امروز برگزار شد با ارائه آمارهایی درباره وضعیت سلامت پایتخت نشینان از نیاز مردم تهران به تحرک بدنی بیشتر سخن گفت.

تهرانی ها نیاز به تحرک بدنی بیشتری دارند/تلاش برای استفاده 5 درصد شهروندان از دوچرخه
1397/10/22 13:16:0|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، پیروز حناچی در جشن پایش سلامت 17 هزار کارگر خدمات شهری و آغاز چکاپ سلامت کارمندان شهرداری تهران، با تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت: ارتباط این روز با تولد حضرت زینب (س) در این است که آن حضرت در روز عاشورا با وجود رنج ها و مصائب شخصی به سایر رنج دیدگان رسیدگی و آن ها را تیمار می کرد.

وی با اشاره به آخرین وضعیت سلامت در تهران عنوان کرد: در پایتخت سالانه تعدادی از همشهری ها فوت می کنند که هزار و 200 مورد از آن ها به دلیل سوانح و حوادث است و ۴۰۰ نفر هم هر سال به دلیل عدم رعایت مسائل ایمنی کشته می‌شوند. در تهران بیش از ۹ درصد از شهروندان مبتلا به دیابت هستند که تقریباً نیمی از آن ها از بیماری خود خبر ندارند.

شهردار تهران ادامه داد: کلسترول 50 درصد از شهروندان بالای ۱۷۰ است و ۳۰ درصد هم تری گلیسیرید دارند. همچنین از هر ۵ تهرانی یک نفر فشارخون دارد و در معرض سکته قلبی است و در سال ۹۶ نیز هزار و ۴۰۰ نفر در تهران سکته قلبی کردند.

حناچی با بیان اینکه این آمارها حاکی از آن است که ما باید به آلودگی و ترافیک از منظر سلامت نگاه کنیم و شیوه زندگی خود را در تهران تغییر دهیم، تصریح کرد: تهرانی ها نیاز به تحرک بیشتری در زندگی دارند و تلاش ما برای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری از این منظر است که می تواند به کاهش استفاده از اتومبیل شخصی کمک کند به و تحرک بیشتر شهروندان بینجامد.

وی تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که از سرمایه اجتماعی برای پیشبرد این اهداف استفاده کنیم و اگر سرمایه های اجتماعی در تهران با ما همراه شوند می توانیم به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنیم.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: هم اکنون کم تر از یک درصد تهرانی‌ها از دوچرخه استفاده می‌کنند که ما می‌خواهیم این رقم را به ۵ درصد برسانیم؛ در این صورت مدیران شهری تلاش می کنند تا معابر را برای تردد دوچرخه سواران اصلاح کنند. همه این ها به وسیله استفاده از سرمایه اجتماعی محقق خواهد شد.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، پیش از سخنان شهردار تهران از پرستاران نمونه تقدیر و تشکر صورت گرفت.