2019/08/20 - سه شنبه 29 مرداد 1398
2019/08/20 - سه شنبه 29 مرداد 1398
مشروح خبر


افتتاح 14 پروژه عمرانی در مدت زمان 6 ماه
با افتتاح 4 طرح عمرانی که در آبان ماه محقق خواهد شد، جمع پروژه های بهره برداری شده در 6ماهه اخیر به عدد 14 می رسد؛ در نتیجه افتتاح این طرح ها، بیش از 11 کیلومتر به طول بزرگراه ها و معابر شریانی پایتخت افزوده شد.
افتتاح 14 پروژه عمرانی در مدت زمان 6 ماه
1397/8/10 11:36:0|print


به گزارش شهرنوشت و به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، نگاهی به اهم فعالیت های عمرانی مدیریت شهری طی بازه زمانی اردیبهشت ماه تا آبان ماه 1397 نشان می دهد شبکه بزرگراه ها و معابر شریانی شهر تهران به میزان 11807 متر توسعه یافته و همچنین یک تونل 2 طبقه شهری و 8 تقاطع غیرهمسطح به این شبکه اضافه شده است.

طی همین مدت و در نتیجه تداوم تلاش ها در جهت مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل های شهر تهران، پروژه مقاوم سازی و تغییر وضعیت پل کریمخان تکمیل شد و عملیات مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع بزرگراه شهید چمران با بلوار مدیریت به عنوان یکی از قدیمی ترین پل های سواره رو شهر تهران به اتمام رسید.

همچنین تعداد دیگری از پروژه های در حال اجرا به منظور تکمیل شبکه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی شهر تهران در همین بازه زمانی تقریبا 6 ماهه تکمیل شد که در نتیجه بیش از 5 کیلومتر به طول شبکه مذکور افزوده شد.

به ثمر نشستن 14 پروژه عمرانی در بازه زمانی 6ماه ( از اوایل خرداد تا اواخر آبان ماه ) که از جمله مهمترین آنها می توان به تونل آرش، ادامه شمالی بزرگراه شهید صیاد شیرازی، پل دوربرگردان شمال به شمال بزرگراه شهید مدرس، زیرگذر جنوب به جنوب بزرگراه یادگار امام(ره)، پل دوربرگردان غرب به غرب بزرگراه امام رضا(ع)، بهسازی جاده دسترسی به مجتمع پسماند گود آبعلی و کانال کمکی سرخه حصار حدفاصل میدان بسیج تا پل دولت آباد اشاره کرد، در مجموع با هزینه ای بالغ بر 450 میلیارد تومان انجام شده است.

افتتاح این طرح ها در شرایطی محقق شده که قیمت تمام شده مصالح و خدمات در طول یک سال اخیر به شدت افزایش یافته است و بدهی های باقی مانده از سال های قبل، باعث شده است پیمانکاران مربوطه با مشکلات عدیده ای در پیشبرد عملیات اجرایی طرح ها دست و پنجه نرم کنند. با این وجود و به موجب چاره اندیشی مدیریت شهری در زمینه تامین منابع مالی پروژه های عمرانی، طرح های نیمه تمام و بلاتکلیف پایتخت در حال تکمیل و آماده شدن برای بهره برداری در اسرع وقت هستند.